На Тернопіллі влада і громада співпрацюватимуть задля розвитку сільських територій та впровадження реформ в аграрному секторі краю

На Тернопіллі влада і громада співпрацюватимуть задля розвитку сільських територій та впровадження реформ в аграрному секторі краю

17.07.13 07:31 0 806
Співпрацювати задля розвитку сільських територій та впровадження реформ в аграрному секторі домовилися керівники облдержадміністрації, облради та Тернопільського регіонального відділенням Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Про це йдеться у Меморандумі про співпрацю, який 16 липня підписали голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян, перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський, керівник Тернопільського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Анатолій Кулик.

«Вважаю, що шня подія є ще одним важливим кроком, який обласна державна адміністрація, виконуючи доручення Президента нашої країни, здійснює в напрямку створення умов для розвитку сілких населених пунктів краю, розбудови їхньої соціальної інфраструктури», - каже голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян.

Зокрема, Сторони задекларували спільне бажання брати участь у формуванні державної політики та забезпеченні розвитку сільських територій, в тому числі соціальної сфери села, подальшого реформування відносин власності на селі, а також долучатися до розроблення і здійснення заходів, спрямованих на комплексний розвиток соціальної інфраструктури сільської місцевості.

Предметом домовленостей є також участь у забезпеченні захисту земельних і майнових прав селян, формування та реалізація державної політики щодо підтримки і розвитку особистих селянських і фермерських господарств, кооперації на селі, розроблення і здійснення заходів, спрямованих на формування і реалізацію державної політики у сфері зайнятості сільського населення, в тому числі сільського зеленого туризму, сприяння розвитку фізичної культури і спорту в сільській місцевості, тощо.

Ще одним напрямком співпраці стане підготовка проектів нормативно-правових актів, державних цільових галузевих програм комплексного розвитку сільських територій, соціальної сфери села з питань регулювання земельних і майнових відносин, розвитку особистих селянських та фермерських господарств, сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Участь у формуванні та реалізації інвестиційної політики в аграрному секторі, підготовка у межах своїх повноважень і узагальнення пропозицій щодо визначення пріоритетних напрямків інвестиційної діяльності та розробки організаційних механізмів їх реалізації.

Також підписанти домовилися про координацію дій, спрямованих на виконання Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року та ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України „Рідне село”.

У тексті Меморандуму йдеться також про розробку та організацію заходів щодо екологічно безпечного використання і збереження місцевих природних ресурсів, проведення спільних організаційних, навчальних, комунікативних, інформаційних та інших заходів, підготовку та внесення пропозицій щодо проведення реформи місцевого самоврядування та адміністративної реформи.

Голова ОДА Валентин Хоптян зазначив, що цей Меморандум є відкритим для приєднання всіх суб’єктів, чия діяльність спрямована на розвиток сільського господарства та сільської місцевості.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Хмельницька область: ...

КОМЕНТАРІ