Заява Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» з приводу штучно створеної політичної кризи в Тернопільській облраді

Заява Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» з приводу штучно створеної політичної кризи в Тернопільській облраді

18.07.13 15:23 0 1263
Тернопільська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» заявляє, що депутати Тернопільської обласної ради від ВО «Свобода» не братимуть участь у пленарних засіданнях сесій Тернопільської обласної ради, допоки не буде припинено штучно створену політичну кризу в Тернопільській облраді.

Детальний аналіз ситуації з Тернопільською обласною радою свідчить, що політичну кризу в області створено внаслідок недотримання владними структурами та особисто головою Тернопільської обласної державної адміністрації, керівником обласного осередку Партії регіонів Валентином Хоптяном низки найважливіших положень Конституції України, законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Унаслідок невиконання членами Тернопільської обласної виборчої комісії від Партії регіонів, Народної партії та Комуністичної партії вимог законодавства і рішень судів, а також постанови Центральної виборчої комісії депутатські повноваження 1000 днів (!) не можуть набути 19 депутатів Тернопільської обласної ради. 170 тисяч мешканців Тернопільщини, що складає 15,8% виборців, не мають свого представництва в обласній раді, що є грубим порушенням Конституції України та закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Сьогодні можна з упевненістю стверджувати, що політичну кризу в Тернопільській області спровоковано з кабінетів київських урядовців, проте на місцевому рівні відповідальність за неухвалення обласного бюджету, програми соціяльно-економічного розвитку та ще десятків важливих для области рішень лежить безпосередньо на керівникові обласної державної адміністрації Валентині Хоптяну. Саме представники Партії регіонів, обласним керівником яких є В.Хоптян, безпрецедентно та абсолютно безкарно нехтують нормами законодавства, 12 рішеннями судів та постановами Центральної виборчої комісії.

Новий склад Тернопільської обласної виборчої комісії, починаючи з лютого 2013 року, намагався зібратися близько 10 разів. Кожен раз на засіданні були присутні представники усіх опозиційних партій – 8 із 17 членів від загального складу ТВК. Проте внаслідок систематичної неявки 9 членів виборчої комісії від «регіоналів», «литвинівців» та комуністів рішення про кооптацію депутатів обласної ради ухвалено не було. Відсутність необхідного для рішення кворуму – наслідок бойкотування вимог Конституції України наступними членами ТВК:

Партія регіонів – Гуменюк Вадим Олександрович, Лялик Анастасія Тарасівна, Соснова Ірина Степанівна;

Народна партія – Вдовенко Катерина Сергіївна, Дутко Володимир Іванович, Іщенко Сергій Сергійович;

Комуністична партія – Одринська Світлана Андріївна, Паразінська Любов Олексіївна, Тарківська Лілія Іванівна.

Усі вони свідомо і умисно порушили норми Конституції України, законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», рішення судів та постанови Центральної виборчої комісії щодо визнання повноважень депутатів Тернопільської обласної ради. Учинення такого злочину передбачає кримінальну відповідальність, аж до позбавлення злочинця волі. Очевидно, що безрезультатне кримінальне розслідування вказаного злочину впродовж 2 років можливе лише за умови відвертого усунення органів правопорядку від виконання законних обов’язків.

Деякі представники Тернопільської обласної виборчої комісії в унісон із владою намагаються виправдатись «недофінансуванням виборчої комісії». Назвіть ціну підняття руки або ціну власної чести – і вам буде заплачено 30 срібняків!

Мало того, вказані порушення супроводжуються численними провокаціями, нападами, арештами, побиттям членів патріотичних організацій та партій. Провладні структури чинять політичний тиск, шантажують і тероризують населення области. Усе це вказує на сплановану злочинну атаку на конституційні права українського народу, зокрема на засадниче право обирати і бути обраним. Тернопільська область – заручниця протиправної кампанії політиків провладних партій: Партії регіонів, КПУ та Народної партії. А знищення Тернопільської обласної ради – частина війни режиму Януковича проти українського народу.

Ми відкидаємо брехливі звинувачення обслуги «регіоналів» у тому, що начебто «Свобода» блокує використання коштів Державного бюджету в Тернопільській області та ігнорує потреби населення. Наша громадська дія має на меті змусити владу працювати винятково у правовому полі. Звинувачувати і оббріхувати протести проти свавілля чиновників та можновладців означає стати поплічниками злочинців, які своєю зухвалістю сколихнули всю державу. Громадяни України мають право на самозахист. Події по всій Україні, зокрема у Врадіївці, доводять, що лише організований протест здатний захистити українців від свавілля, катувань, ґвалтувань, побиття й каліцтва. Инших доводів антинародна влада не розуміє.

Тернопільська обласна організація ВО «Свобода» наполягатиме на безумовному та повному виконанні вимог Конституції та законів України на території Тернопільської области. Відновлення конституційного правового порядку на Тернопільщині – захисний рубіж збереження української державности та конституційного ладу всієї Україні.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: Рівненські міліціонери ...
Наступна новина: Житомирські міліціонери ...

КОМЕНТАРІ