В Україні зросте виробництво власної сільськогосподарської техніки - Олександр Григорович

В Україні зросте виробництво власної сільськогосподарської техніки - Олександр Григорович

18.07.13 18:20 0 954
В Україні зросте виробництво власної сільськогосподарської техніки. А кількість зернозбиральних комбайнів в Україні на 2015 рік збільшиться із сьогоднішніх 56 тисяч до 75 тисяч одиниць.

Про це в програмі «Профільний інтерес» на каналі «БТБ» повідомив директор Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Мінагрополітики Олександр Григорович.

Він зазначив, що на сьогодні в Україні 56 тисяч одиниць зернових комбайнів, більша половина - низькопродуктивні машини ще радянського зразка – «Колос» та «Нива», техніки не вистачає, при тому відбувається постійне скорочення кількості машин. Зношеність техніки дуже висока: більше 70% машин - це техніка, що має 15 років та більше.

Внаслідок цього держава впродовж останніх років зазнає значних збитків при зборі врожаю.

Так, говорячи про 2012 рік, Олександр Григорович зазначив: «46 мільйонів (тонн) зібрали зерна, близько 10% втрат, от рахуйте 4-5 мільйонів недорахувалися зерна. Воно втрачено,… його не вчасно зібрали, збиралося застарілою технікою…Ви можете оцінити збитки, які несе економіка, бізнес в зв’язку з роботою цієї техніки».

Сьогодні 90% техніки, яку закуповують українські сільгоспвиробники, іноземна, дві третини її – машини, які були у використанні. «За підсумками минулого року десь близько 90% - іноземна техніка. І це нас не може не турбувати. Тому завдання, яке ми перед собою ставимо -… до 2017 року ми плануємо, щоб відсоток імпортної техніки знизити до 40%», - сказав директор Департаменту Мінагрополітики.

Зокрема, за його словами, «Державною цільовою програмою реалізації технічної політики до 2015 року» передбачено збільшити кількість високопродуктивних зернозбиральних комбайнів на 2015 рік до 75 тисяч одиниць.

Для цього держава запровадила пільги машинобудівникам, зокрема, їх звільнено від сплати мита на ввезення комплектуючих до 1 січня 2017 року, звільнено від податку на прибуток до 2020 року. «Нами ініційовано внесення змін до Митного кодексу, для того щоб стимулювати модернізацію підприємств…ми розуміємо, що ввозити комплектуючі – це добре, але ми повинні створювати умови… щоб виробництво відбувалося на наших підприємствах», - сказав представник Мінагрополітики.

«Я впевнено вам можу сказати, що машинобудуванням для агропромислового комплексу в Україні займатися вигідно», - запевнив Олександр Григорович і додав, що розвиток вітчизняного сільськогосподарського машинобудування – це ще й додаткові робочі місця і в цілому зміцнення економічної потужності країни.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ