Документ розроблено на основі європейських стандартів та з урахуванням досвіду іноземних держав і країн СНД. Він визначає механізм створення та реєстрації добровільних пожежних дружин, їхні завдання, функції, структуру, умови роботи, фінансове й матеріально-технічне забезпечення, права і обов’язки членів добровільної пожежної охорони.
Безумовно, прийняття нормативно-правового акту позитивно вплине на підвищення рівня пожежної безпеки у державі.
Світовий досвід свідчить, що у країнах Європи добровільними пожежними формуваннями ліквідовується 30-40% пожеж на початковій стадії. При цьому станом на в Україні цей показник доволі низький – близько 4%. Крім того, наразі у державі спостерігається тенденція до скорочення чисельності таких формувань. Так, з 1999 року їхня кількість зменшилася з 34 до 20 тисяч.
Водночас звертаємо Вашу увагу, що лише у 2012 році добровільними протипожежними формуваннями безпосередньо до прибуття пожежних підрозділів на початковій стадії ліквідовано 1,2 тисячі пожеж, а також виявлено та усунено велику кількість порушень вимог пожежної безпеки, що могли призвести до виникнення пожеж.
За статистичними даними, для забезпечення надійного захисту об’єктів господарювання та населених пунктів в Україні необхідно створити понад 30 тисяч добровільних пожежних команд і дружин.
Державна служба України
з надзвичайних сиутацій
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Чернігівській області ...
Наступна новина: 23 липня о 14:00 буде ...