На Хмельниччині мінагрополітики вживає всіх заходів, аби не допустити зниження цін на зерно

На Хмельниччині мінагрополітики вживає всіх заходів, аби не допустити зниження цін на зерно

24.07.13 08:42 0 667
Через високу пропозицію зерна на внутрішньому ринку, Уряд вживає заходів для того, щоб не допустити зниження цін на нього. Для цього ще до початку нового маркетингового року залишки зернових активно експортували за кордон. А Державна продовольчо-зернова корпорація і Аграрний фонд закуповують зерно нового врожаю за форвардними і спотовими контрактами. А вже в серпні ціна на збіжжя буде зростати. Про це під час прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Майже щороку на початку жнив відбувається зниження цін на зерно. Вони починають зростати приблизно в серпні, коли починаються більш активні відвантаження збіжжя. Наразі цінова ситуація на внутрішньому ринку поступово стабілізується і Уряд вживає всіх заходів, щоб уникнути просідання цін на зерно», - зазначив Міністр.

Протягом останнього тижня в окремих регіонах спостерігалося підвищення цін на продовольчу пшеницю та ячмінь. За словами Миколи Присяжнюка, для того, щоб утримати стабільні ціни на зерно, до початку нового маркетингового періоду було максимально розвантажено залишки зерна. Окрім цього, на ринку активно працюють два державних оператори – Аграрний фонд і Державна продовольчо-зернова корпорація.

«Аграрний фонд закупив 1034 тисячі тонн пшениці урожаю 2013 року до державного інтервенційного фонду. Тобто, Аграрний фонд «забрав» частину пропозиції зерна внутрішнього ринку ще до періоду збирання врожаю. При цьому він прокредитував виробників, що дало їм змогу в повному обсязі та оперативно провести весняно-польові роботи. А Державна продовольчо-зернова корпорація закуповує за форвардними контрактами кукурудзу, а за спотовими – ранні зернові культури», - повідомив Міністр.

Наступним кроком Мінагрополітики, за словами Миколи Присяжнюка, стане перегляд вартості логістичних послуг.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Відомі фотохудожники з ...
Наступна новина: У першому півріччі 2013 ...

КОМЕНТАРІ