Олег Махніцький: «Необхідно узгодити норми кримінального законодавства щодо відповідальности посадових осіб»

Олег Махніцький: «Необхідно узгодити норми кримінального законодавства щодо відповідальности посадових осіб»

24.07.13 11:08 0 777
Народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", перший заступник голови парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя Олег Махніцький ініціює внесення змін до чинного Кримінального кодексу України. Таку пропозицію на розгляд Верховної Ради України свободівець вніс із метою виконання рекомендацій Венеціанської комісії в питанні відповідальности чиновників вищого рангу, які мають право на політичну помилку та приведення норм чинного законодавства до європейських стандартів.

Про запропоновані зміни йдеться в проєкті Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України з метою уточнення підстав притягнення до кримінальної відповідальності», який ініціював Олег Махніцький. Відповідний законопроєкт свободівець зареєстрував у парламенті (№3015), й нині документ надано для ознайомлення депутатам.

Як зазначено в пояснювальній записці до законодавчої ініціятиви, положення статті 42 чинного Кримінального кодексу, зокрема, необхідно доповнити наступним абзацом: «Не є злочином діяння (дія чи бездіяльність), яке заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, якщо це діяння було вчинене Президентом України, Головою Верховної Ради України, народним депутатом України, Прем’єр-міністром України, членом Кабінету Міністрів України при здійснення делегованих державою повноважень (прийняття політичного рішення) та без наявності (альтернативно – за умови відсутності) прямого умислу щодо заподіяння такої шкоди», а також необхідно узгодити положення Кримінального кодексу з положеннями инших законів щодо відповідальности осіб, які обіймають (обіймали) посади, що належать до політичних.

«Цей законопроєкт розроблено спільно із фахівцями катедри кримінального права юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Ухвалення проєкту закону сприятиме недопущенню репресивних протизаконних ув’язнень із політичних мотивів, а також наближенню національної правової системи до високих стандартів правової держави та принципів верховенства права, тобто гарантуванню конституційних прав та свобод людини і громадянина», – наголосив свободівець.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Slando: Запорожець з ...

КОМЕНТАРІ