загрузка...
 Круглий стіл, присвячений святкуванню 1025-річчя хрещення Київської Русі на Верховинщині

Круглий стіл, присвячений святкуванню 1025-річчя хрещення Київської Русі на Верховинщині

24.07.13 13:02 0 784
Відповідно до Указу Президента України Днем Хрещення Київської Русі – України визначено 28 липня. За православним календарем цього дня також вшановується пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі. 23 липня в приміщенні Верховинської центральної бібліотеки відбувся круглий стіл присвячений святкуванню 1025-річчя хрещення Київської Русі. На засіданні круглого столу були присутні заступник голови районної державної адміністрації Юрій Потяк, начальник відділу культури і мистецтв районної державної адміністрації Мирослава Корнелюк, отець Іван Рибарук та жителі селища Верховина.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови районної державної адміністрації Юрій Потяк зазначив, щорайонною державною адміністрацією та районною радою досягнуто з релігійними громадами усіх конфесій району повного взаєморозуміння. Священики різних конфесій беруть активну участь у громадському житті району. Духовенство району залучаються до участі в урочистих заходах з нагоди відзначення державних свят, пам’ятних днів в історії України та Гуцульщини.

Отець Іван детально висвітлив події 1025-літньої давності, вказавши основні контрверсії на цю подію в сучасній історичній літературі. «Хрещення Русі — процес прийняття і поширення християнства у Київській Русі. Ключова подія — масове хрещення у 988 році мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром I Святославовичем, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

Після офіційного хрещення киян, християнство стає державною релігією Київської Русі. Християнізація Русі йшла поступово, спершу її прийняли більші осередки, пізніше провінція. З прийняттям християнства на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом по інших містах. Учителями були священики з Корсуня, які знали словенську мову.

Хрещення Русі стало точкою відліку, з якої розпочалася нова епоха духовного розвитку та становлення слов’янських народів. Писемність, освіта та духовна культура отримали потужний імпульс до розвитку. Вони стали тим фундаментом, на якому ґрунтується державність та соціум.

У рамках відзначення цієї дати в районі заплановано провести ряд культурних та духовно-просвітницьких заходів. Зокрема, у населених пунктах району буде проведено заходи з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі, круглі столи за участю представників релігійних організацій, органів влади та громадськості щодо висвітлення історичної цінності хрещення Київської Русі, святкові молебні. Також у бібліотеках будуть організовані тематичні виставки, інформаційні години, присвячені 1025-річчю хрещення Київської Русі.

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ