У Львівській області Віктор Шемчук закликав удосконалювати правову базу громадських організацій із захисту людей з обмеженими можливостями

У Львівській області Віктор Шемчук закликав удосконалювати правову базу громадських організацій із захисту людей з обмеженими можливостями

24.07.13 13:35 0 702
24 липня голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук зустрівся із учасниками Всеукраїнської конференції з дотримання в Україні чинного законодавства та нормативних документів щодо соціального та правового захисту людей з інвалідністю відповідно до Конвенції ООН про права інвалідів.

Під час зустрічі Віктор Шемчук подякував учасникам заходу за обрання Львівщини як регіону, який має позитивні напрацювання у реалізації соціальної політики щодо громадян, які мають обмежені фізичні можливості.

«В Україні ми говоримо про інвалідів як про людей з обмеженими можливостями, а в країнах Західної Європи – це люди з особливими потребами. Коли ми змінимо філософію цього питання, в нашій державі будуть приймати такі закони та підзаконні акти, які реально працюватимуть», – наголосив очільник області.

Віктор Шемчук також закликав удосконалювати правову базу громадських організацій, які працюють у цій сфері: «Львівщина уже реалізувала кілька пілотних проектів для людей з обмеженими можливостями, зокрема, для людей, які мають вади зору. вже озвучено фільми для цієї категорії людей, також ми працюємо над створенням модулятора голосу, адаптованого до української мови, бо наразі використовується російська».

Голова Львівської ОДА також додав, що в Україні для дітей із вадами зору потрібно всього 700 підручників, і на рівні держави, якщо буде системний підхід, це питання можна вирішити ближчим часом: «З обласного бюджету цьогоріч виділено на громадські організації, які забезпечують права інвалідів, 162 500 грн; 8,5 млн грн передбачено на реабілітаційні центри інвалідів», – підкреслив голова облдержадміністрації.

В ході розмови відзначено і проект «Відчинимо життя», в рамках якого незрячі співаки гастролюють із відомими колективами та виступають на одній сцені. Такі концерти уже з успіхом відбулися у містах Вінниці та Житомирі.

Вкінці зустрічі Віктор Шемчук попросив учасників конференції узагальнити усі цікаві ідеї та надати їх для подальшого втілення.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Львівський академічний ...
Наступна новина: 24 липня 2013 року ...

КОМЕНТАРІ