У Львівській області рятувальники ліквідували торф’яну пожежу

У Львівській області рятувальники ліквідували торф’яну пожежу

24.07.13 12:36 0 540
23 липня о 09:31 до оперативно-диспетчерської служби ДСНС Львівщини надійшло повідомлення, що в с. Гряда Жовківський району на відкритій території виявлено горіння торфу окремими осередками на площі 100 кв. м. На місце події виїхали пожежно-рятувальні підрозділи, які за допомогою спецтехніки ліквідували горіння о 17:38.

Торф'яні пожежі відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв'язку з цим, для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін.

Складність гасіння таких пожеж полягає у тому, що горіння проникає у більш глибокі шари торфу. При підземних пожежах, вогню на поверхні ґрунту немає, лише інколи він пробивається з-під землі, але скоро зникає. Але разом з тим, виділяється дим, який стелиться по поверхні. На такі пожежі не впливають ні вітер, ні добові зміни погоди, а горіння може тягнутися місяцями.

Торф містить до 25% бітумів. Під час пожежі вони зосереджуються біля поверхні, що горить, і при її охолодженні водою, цементують частинки вугілля. Як наслідок, виникає водонепроникний шар, під яким залишається тління, що можливе при невисокому вмісті кисню в повітрі. Це явище ускладнює гасіння торф’яних пожеж, оскільки вода не може проникнути до осередку пожежі.

Небезпека торф’яних пожеж також у тому, що в процесі горіння утворюються порожнини (часто з жаром) у вигорілому торфі, в які можуть провалюватися люди, тварини і техніка.

Безпосередньою причиною виникнення більшості природних пожеж є людська діяльність: не загашені недопалки, залишені без нагляду вогнища у місцях відпочинку, розбиті скляні пляшки, які на сонці виконують роль лінзи, від якої займаються суха трава та листя.

Головне управління ДСНС у Львівській області звертається до населення дотримуватися правил пожежної безпеки, перебуваючи поблизу торфовищ, відпочиваючи на природі чи проводячи сільськогосподарські роботи.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Луцьку стартує ...

КОМЕНТАРІ