Чернігів: ВІЛ-інфікована жінка може народити здорову дитину

Чернігів: ВІЛ-інфікована жінка може народити здорову дитину

24.07.13 12:39 0 698
За ініціативи обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом 23 липня відбулося чергове засідання прес-клубу «Ділове слово».

Головний лікар цього закладу Микола Дейкун, а також лікар – акушер-гінеколог центру Микола Бойко спілкувалися із журналістамипро особливості лікування та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед вагітних жінок, способи запобігання передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Чернігівській області, основні напрямки розв’язання проблеми ВІЛ/СНІДу.

За інформацією Микола Дейкуна, нині на Чернігівщині перебуває на обліку 2793 ВІЛ-інфіковані, серед яких 78 дітей зі встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції. Діагноз СНІД мають 435 осіб. Найбільша кількість інфікованих — у Щорському районі.

Впродовж І півріччя 2013 року під медичний нагляд взято 266 осіб. Рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію у 2013 році у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшився на 3 % і становить 24,6 на 100 тис. населення.

За цей же період в області проконсультовано та обстежено на ВІЛ-інфекцію близько 56 тис. осіб, з яких 10 тис. належать до груп ризику. Також, продовжив Микола Дейкун, з метою зменшення ризику інфікування ВІЛ, створення передумов для реабілітації та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, активних споживачів ін’єкційних наркотиків в області впроваджена програма замісної підтримувальної терапії. На даний час 89 споживачів ін’єкційних наркотиків отримують замісну терапію, з них 57 осіб мають встановлений ВІЛ статус,20 осіб отримують антиретровірусну терапію.

Микола Бойко розповів про досягнення медицини у запобіганні передачі інфекції від матері до дитини. Зокрема він зазначив, що сучасна медицина має всі можливості для того, аби навіть у інфікованої матері народжувалися здорові діти. Головне — вчасно проходити обстеження і отримувати антиретровірусну терапію.

Підбиваючи підсумки, Микола Дейкун зазначив, що ВІЛ-інфекція/СНІД — поведінкове захворювання, зараження яким напряму залежить від способу життя, санітарної культури, рівня обізнаності громадян. Одне з основних завдань полягає в тому, щоб локалізувати епідемію та запобігти її подальшому поширенню. Задля цього і потрібна активна робота з громадянами, що належать до груп ризику, а також профілактичні дії серед усіх верств населення.

За інформацією департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Арбітражний керуючий і ...
Наступна новина: За січень-червень 2013 року ...

КОМЕНТАРІ