— Раніше Львів вже тричі з 2010 року долучався до Європейського тижня мбільності, але не офіційно. Тепер у нас є право позмагатися за нагороду ЄТМ на рівні з іншими містами Європи, які теж підписали Хартію. Наразі таких міст 148 і реєстрація ще триває. Підписавши цю Хартію, Львів бере на себе зобов’язання: організувати тиждень заходів, беручи до уваги тему 2013 року, впровадження постійних заходів, які сприятимуть переходу від використання приватного автотранспорту до пересування дружніми до довкілля засобами і виділення принаймні на один день однієї чи декількох зон, призначених лише для пішоходів, велосипедистів і громадського транспорту. — Дем’ян Данилюк, координатор Європейського тижня мобільності у Львові
Організація Європейського тижня мобільності також узгоджується з зобов'язаннями Львова по Угоді Мерів щодо підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії, скорочення викидів СО2 не менше, ніж на 20% до 2020 року на своїй території.
Цього року координатором ЄТМ у Львові є відділ промоції міста, а співорганізатори -громадські організації, управління ЛМР та державні органи.
— В 2013 році ми маємо на меті провести цей захід більш масштабно, ніж в попередні роки і підкреслити важливість сталої мобільності у 21 столітті. Не менш важливою є участь мешканців і місцевого та національного бізнесу. Новим поштовхом для розвитку Львова є «зелена» економіка, і саме наше місто може стати одним з перших в цій галузі серед міст Східної Європи. — Дем’ян Данилюк, координатор Європейського тижня мобільності у Львові
Довідка
Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на поліпшення навколишнього природного середовища і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту і спонукати мешканців спробувати альтернативні види транспорту. Він відбувається щороку 16-22 вересня.
Європейський тиждень мобільності, що уперше відбувся 2002 року, охоплює щораз більше країн – і не тільки у Європі. У 2012 у ньому взяли участь 158 міст. У життя втілено 7,717 проектів, які формують велосипедну та пішохідну інфраструктуру, «заспокоюють» дорожній рух, роблять доступнішим транспорт та інформують громадськість про екологічно збалансоване використання транспортних засобів.
Кульмінація ЄТМ – акція «День без автомобіля!», під час якої міста-учасники виділяють на цілий день одну чи декілька вулиць для пішоходів, велосипедистів і громадського транспорту.
Стала мобільність – це будь-який спосіб або організаційна форма пересування, що дозволяють знизити рівень впливу на навколишнє середовище.
До цього можна віднести пішохідний і велосипедний рух, екологічні автомобілі, транзитно-орієнтоване проектування, оренда транспортних засобів, а також системи міського транспорту, які є економічними, сприяють збереженню простору та пропаганді здорового способу життя.
Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Львів’ян частуватимуть ...
Наступна новина: 264 юнаки присягнули на ...