На Волині відкрито перший симуляційний тренінговий центр для навчання медичних спеціалістів

На Волині відкрито перший симуляційний тренінговий центр для навчання медичних спеціалістів

03.08.13 08:11 0 1196
На базі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання за підтримки Україно-Швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» створено симуляційний тренінговий центр для навчання медичних спеціалістів Волинської області.

Участь в офіційному відкритті центру взяв голова облдержадміністрації Борис Клімчук. Він зазначив, що область багато років працює за підтримки Швейцарської програми. «Тренінг та навчання лікарів – це найголовніше на адже застосування нових технологій заставляє спеціалістів рухатись вперед. Медичний бізнес постійно продукує нові технології, за ними важко встигати, але потрібно. Завдяки навчанням, які відбуватимуться в цьому центрі ми змінімалізуємо кількість лікарських помилок. Хоча показники смертності материнства та дитинства на Волині й так - одні з найнижчих в державі, ми повинні їх ще знижувати», - зазначив він.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк розповів, що у країнах Європи навчання у симуляційних центрах є важливою складовою у професійній підготовці медичних працівників. Для України такі тренінгові центри – це нова високотехнологічна методика навчання медперсоналу. Вона полягає в тому, щоб спеціалісти відпрацьовували практичні навички надання медичної допомоги на манекенах. Обладнання для центрів - це манекени матері, що народжують дитину та новонародженого, який імітує різні небезпечні стани. Симулятори комп’ютеризовані і дозволяють програмувати потрібні сценарії поведінки у типових проблемних ситуаціях, до яких мають бути готовими медики.

Довідково: У квітні 2013 року Україно-Швейцарська програма «Здоров’я матері та дитини» за підтримки Швейцарської Конфедерації придбала обладнання (симулятори матері та дитини SimMom та SimNewB виробництва норвезької компанії Laerdal) для створення симуляційного тренінгового центру на Волині на загальну суму 850 тис. грн. Головна мета проекту - покращити якість, ефективність і доступність послуг з охорони здоров'я матері та дитини. У симуляційних центрах можна буде відпрацьовувати дії медиків під час ускладнень в пологах на спеціальних манекенах. Такі тренування також дозволять покращити взаємодію між усіма фахівцями, що надають допомогу роділлям та новонародженим, й матимуть позитивний вплив на результат їхньої роботи.

Прес-служба облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Фрателло: "Нам потрібні ...
Наступна новина: Чернігівщина: Недопущення ...

КОМЕНТАРІ