Колишнього командувача армії Туреччини засудили довічно через «змову»

Колишнього командувача армії Туреччини засудили довічно через «змову»

06.08.13 16:01 0 975
У Туреччині колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил країни, відставного генерала Ількера Башбуга засудили до довічного позбавлення волі за звинуваченнями у змові з метою скинути уряд. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

70-річний Башбуг, який командував турецьким військом у 2008–2010 роках, відкидає всі звинувачення.

суд, що відбувається у в’язниці особливого режиму в містечку Сіліврі неподалік Стамбула, почав виносити перші вироки у справі 275 осіб, звинувачених у плануванні скинення уряду. На цей час суд також оголосив про виправдання принаймні 21 обвинуваченого і вироки від 12 до 35 років позбавлення волі для декількох інших. Вирок кожному зі звинувачених оголошують окремо.

Водночас під місцем проведення судового засідання відбуваються демонстрації сотень прихильників і родичів підсудних і їхні сутички із загонами спецпризначення поліції, яка розганяє демонстрантів із допомогою подразливого газу, гумових куль і водометів.

* У Туреччині родичі підсудних за «змову» протестують проти вироків ? ? || ? 12:00:00 / -:--:-- ? ? ? ? //height correcture of the video by buttons var oVid = $("#ve0ae6bc968904ec59504725e74e3c8b3_h5t video"); oVid.attr("height", oVid.outerHeight(true) - $(".j_playerButtons").outerHeight(true) + "px"); // /**/ Серед підсудних – інші колишні й чинні військові, юристи, вчені і журналісти. Серед звинувачень, які їм висувають, – членство в «терористичній організації» з назвою «Ерґенекон», про існування якої стверджують прокурори, а також підпали, незаконне володіння зброєю чи підбурювання до збройного повстання проти уряду прем’єр-міністра Реджепа Тайїпа Ердогана і його Партії справедливості і розвитку.

Майже рік тому цей же суд у Сіліврі засудив іще 330 чинних і колишніх військових до позбавлення волі на терміни до 20 років чи й у трьох випадках довічно за подібними звинуваченнями, які стверджували про іншу протиурядову змову десятиліття тому.

Військові в Туреччині традиційно вважають себе захисниками світського курсу країни і в 1960–80-х роках тричі влаштовували військові перевороти, коли, на їхню думку, до влади наближалися ісламісти. Але після приходу до влади Ердогана й його партії, яка веде свою історію теж із ісламістських кіл, 2002 року вплив військових у Туреччині значно зменшився, зокрема й через масові арешти в цих двох та інших менших подібних справах.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Терористична загроза: 19 ...
Наступна новина: У Японії заявили про ...

КОМЕНТАРІ