На будинку, де збиралися «громадівці» в Тернополі, встановлять меморіальну таблицю

На будинку, де збиралися «громадівці» в Тернополі, встановлять меморіальну таблицю

09.08.13 08:25 0 509
Меморіальну таблицю до 150-річчя товариства «Громада» встановлять у Тернополі. Знаходитиметься пам’ятка на фасаді будинку за адресою вул. Листопадова, 2, де колись збиралися «громадівці».

«Громада» - таємне товариство української учнівської молоді, яка підпільно проводила зустрічі та збирала навколо себе національно свідому молодь в часи панування поляків на українських землях.

В часи, коли українська мова вивчалася кілька разів у тиждень, громадівці поширювали знання про свою історію, мову, культуру, працювали над просвітою населення.

Тернопільська громада була заснована у січні 1863 року при місцевій гімназії тодішнім учнем закладу Іваном Пулюєм.

«За часів І. Пулюя «громадівці» винаймали кімнату на піддашші будинку, що розташований на вулиці Листопадовій, 2. Мета товариства окреслювалася кількома тезами: жити в чистоті моральній, пильно вчитися у школі, знайомитися з історією свого народу, його літературою, ставати в обороні рідного слова, говорити всюди рідною мовою, допомагати бідним учням. Завдяки самовідданості «громадівців» ми маємо незалежну державу», - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Проіснувала «Громада» до червня 1887 року, ставши основою для утворення інших націоналістичних організацій.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ