Результати міжнародного конкурсу "Монетне сузір'я-2013", який проводиться вже сьомий раз, оголосять у Москві 26 вересня. Саме в цей час у столиці Росії буде відбуватись міжнародна конференція та виставка монет COINS-2013. Брати участь у конкурсі будуть монети з тридцяти країн, які були введені в обіг в 2012 році. А це 270 пам'ятних монет і 28 монетних серій!
Нумізматична продукція Національного банку України досить широко представлена на конкурсі. Зокрема, боротися за перемогу будуть такі пам'ятні монети: "Рік Змії", "Античне судноплавство", "Всесвітній рік кажана", "Мальва", "Українська лірична пісня", "УЄФА.Євро-2012.Украіна-Польща", "Синагога у Жовкві", "Єлецький Свято-Успенський монастир", "Стерлядь прісноводна", "200 років Нікітському ботанічному саду".
Традиційно конкурс проводиться в дев'яти основних номінаціях. Але переможців обиратимуть не лише члени журі, нумізмати та спеціалісти світових музеїв - віддати свій голос зможе будь-яка людина. Для цього створена спеціальна номінація "Приз глядацьких симпатій" - її переможець визначається за результатами голосування на сайті http://www.gold10.ru/. Монета, яка набере максимальну кількість голосів, і стане переможницею.
Підтримати вітчизняні монети українці можуть до 1 вересня 2013 року - необхідно лише зареєструватися на сайті. Натомість же учасники голосування отримають можливість виграти колекційні монети з дорогоцінних металів і річну передплату на спеціалізований журнал "Золотий червонець". Призи отримають ті відвідувачі сайту, які при виборі кращої монети залишать найбільшу кількість коментарів.
Українські пам'ятні монети давно завоювали симпатію нумізматів з усього світу. До речі, варто відзначити, що популярні вони не тільки серед колекціонерів. Адже монета - це не просто сувенір або подарунок, але і хороший спосіб заощадження власних коштів. І в цьому переконується все більше українців. Так, минулого року Нацбанк України реалізував близько 1,2 млн. таких монет, а за перше півріччя 2013-го - понад 200 тис. Як бачимо, цифри говорять самі за себе.
Нагадуємо, що пам'ятна монета є дійснім платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Прес-служба
Національного Банку України
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Норвезький прем’єр провів ...
Наступна новина: У прокуратурі… «загубили» ...