загрузка...
 У Львівській області інформація щодо пенсійного забезпечення багатодітних батьків

У Львівській області інформація щодо пенсійного забезпечення багатодітних батьків

13.08.13 10:25 0 635
Головне управління ПФУ у Львівській області інформує про те, що пенсійні пільги надаються батькам багатодітних сімей на умовах, визначених законодавством про пенсійне страхування, а саме:

Достроковий вихід на пенсію за віком

1). Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менш як 15 років страхового стажу.

За вибором матері або у разі її відсутності , якщо п’ятьох або більше дітей виховував батько, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності не менш як 20 років страхового стажу.

Отже, для того, щоб батькові було призначено дострокову пенсію (в 55 років) до пенсійної установи подається заява матері про згоду щодо призначення пенсії батькові або документи, які засвідчують її відсутність (свідоцтво про смерть, рішення суду про визнання її безвісно відсутньою, ін.).

2). Згідно із пунктом “ж” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей (у тому числі усиновлених)- незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Ця пенсія (незалежно від віку та стажу) призначається лише матері, яка народила не менше як п’ятеро дітей, остання з яких досягла 14-річного віку, та яка на час звернення за призначенням пенсії зайнята на постійній роботі у сільськогосподарському виробництві.

3) Розмір дострокової пенсії визначається згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, виходячи із страхового стажу та середньомісячної заробітної плати особи, яка звертається за призначенням пенсії.

При цьому, слід мати на увазі, що до стажу також враховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Надбавки до пенсії

1). Надбавка до пенсії багатодітним матерям передбачена ст.1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, якою визначено, що така надбавка встановлюється матерям, які народили і виховали до шестирічного віку п’ятеро або більше дітей, Розмір надбавки визначається в кожному окремому випадку Комісією зі встановлення пенсій за особливі заслуги при облдержадміністрації – в залежності від кількості дітей від 35% до 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. У разі присвоєння багатодітній матері звання»Мати-героїня» розмір надбавки цією ж Комісією перераховується у розмірі 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

До ст.1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” внесено зміни, якими передбачено право на надбавку за особливі заслуги батькові, якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання п’ятьох і більше дітей до досягнення ними шестирічного віку здійснювалось батьком, і які набирають чинності з 1 січня 2014 року.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Буковині припинила ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ