Кількість вчинених дітьми кримінальних правопорушень зменшилась на 36%

Кількість вчинених дітьми кримінальних правопорушень зменшилась на 36%

14.08.13 18:25 0 752
Про це під час ефіру на «Радіо-Ера ФМ» зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. За його словами за перше півріччя 2013 року відбулося зниження майже на 36% кількості злочинів, скоєних дітьми (з 8786 за аналогічний період минулого року до 5650), у тому числі на 23,9% тяжких та особливо тяжких.

- Це є результатом попереджувально-профілактичних заходів, які вживаються всіма органами влади в інтересах дитини, - зазначив Уповноважений з прав дитини.

Разом з тим, зауважив він, Президент поставив завдання вдосконалювати профілактичні виховні заходи щодо дітей, які є в конфлікті із законом або мають ризик вчинити правопорушення. Йдеться про створення такої системи виховання дітей, яка об’єднувала б навчально-виховний процес у закладах освіти, розвиток позашкільної освіти, забезпечення змістовного дозвілля дітей та соціальну роботу в цілому з сім’ями.

Як повідомив Уповноважений з прав дитини, на виконання доручення Президента спільно з Міністерством внутрішніх справ розроблено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уповноважених органів внутрішніх справ із профілактики правопорушень серед дітей», в якому передбачається посилення відповідальності міліції щодо попередження та профілактики дитячої злочинності, недопущення порушення прав дітей, які вчинили злочин, стали жертвами чи свідками злочину.

Крім того, Юрій Павленко повідомив, що за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей у цьому році до адміністративної відповідальності було притягнуто понад 20 тисяч осіб, за вчинення насильства в сім’ї по відношенню до дітей - майже 1,4 тисячі дорослих осіб. Водночас Уповноважений зазначив, що «головне не покарати дорослих, а зробити так, щоб цього більше не було, щоб дитина не страждала».

За даними Міністерства внутрішніх справ, станом на 1 липня 2013 року стосовно дітей вчинено 6149 кримінальних правопорушень, у тому числі 1031 тяжке та особливо тяжке. Від протиправних діянь потерпіла 6531 дитина, з них 1891 віком до 14 років.

Прес-служба Президента України Віктора Януковича
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Прем’єр-міністр Чехії ...
Наступна новина: В Ізраїлі мітингували проти ...

КОМЕНТАРІ