Інформація  про  роботу Територіальної державної інспекції з питань праці у Житомирській  області за січень - липень 2013 року

Інформація про роботу Територіальної державної інспекції з питань праці у Житомирській області за січень - липень 2013 року

15.08.13 13:10 0 428
Територіальна державна інспекція з питань праці у Житомирській області повідомляє, що державними інспекторами праці здійснюється постійний контроль щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, нарахування індексації заробітної плати, компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати, дотримання законодавства про працю, особливо при вивільненні працівників та інших питань законодавства про працю.

Протягом поточного року здійснено 987 перевірок з питань дотримання роботодавцями законодавства про працю, в тому числі по заборгованості – 127 перевірок. За результатами перевірок внесено 874 приписи на усунення виявлених порушень. Перевірками охоплено 899 суб’єктів господарської діяльності.

В ході перевірок виявлено 2397 правопорушень, в тому числі по основних розділах трудового законодавства, а саме: трудові договори – 235, трудові книжки – 91, робочий час і час відпочинку – 624, оплата праці – 1207, колективні договори – 53, трудова дисципліна – 49 та інші порушення трудового законодавства про працю.

За результатами проведеної роботи складено та передано до суду 580 протоколів про адміністративне правопорушення, в тому числі по заборгованості – 102 протоколи. За результатами розгляду винесених протягом минулого та поточного року державними інспекторами праці протоколів в червні місяці винесено судами 622 рішення по притягненню порушників до адміністративної відповідальності, із них з накладанням штрафних санкцій – 303 рішення.

Власникам підприємств, установ та організацій внесено 227 подань про притягнення осіб до дисциплінарної відповідальності.

У 85 роботодавців виявлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин та ведення кадрового діловодства. 9 юридичних осіб використовували найману працю 10 працівників без належного оформлення при допущенні до роботи, 76 фізичних осіб – підприємців використовували найману працю 99 працівників без належного оформлення при допущенні до роботи. За результатами перевірок, щодо оформлення трудових відносин та ведення кадрового діловодства, внесено 85 приписів на усунення виявлених порушень. Складено та передано до суду 82 протоколи про адміністративне правопорушення на підставі ч. 1 ст. 41 КУпАП (за порушення в оформленні трудових відносин).

Протягом поточного року державними інспекторами праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Житомирській області було перевірено 251 суб\'єкт господарської діяльності з питань дотримання роботодавцями тарифних ставок та посадових окладів, міжкваліфікаційних та міжпосадових співвідношень в оплаті праці.

За результатами перевірок внесено 79 приписів на усунення виявлених порушень , складено та передано до суду 53 протоколи про адміністративне правопорушення, внесено 9 попозицій про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб.

Про результати діяльності інспекції подано всього 600 інформацій, з них : місцевим органам влади – 351, правоохоронним – 249.

Протягом поточного року розглянуто 646 звернень громадян, підприємств, установ та організацій.

Прийнято участь у 402 семінарах, нарадах з питань трудового законодавства.

В ході кожної перевірки працівниками Територіальної державної інспекції з питань праці у Житомирській області з адміністраціями підприємств, установ і організацій, працівниками бухгалтерії, відділу кадрів ведеться роз’яснювальна робота з питань дотримання законодавства про працю.

Територіальна державна інспекція з питань праці у Житомирській області бере участь в засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, утворених при центральних органах виконавчої влади, місцевих держадміністраціях, на яких заслуховують звіти керівників підприємств, установ та організацій про вжиті заходи до погашення заборгованості із виплати заробітної плати та здійснення постійного контролю за виконанням їх рішень.

Про результати проведених перевірок Територіальна державна інспекція з питань праці у Житомирській області щомісячно інформує облдержадміністрацію, голів районних, державних адміністрацій та міських голів із зазначенням конкретних фактів щодо виявлених правопорушень

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чемпіонат світу. Лупу, ...
Наступна новина: Майже десять кілограмів ...

КОМЕНТАРІ