На зустрічі з керівництвом атомної станції йшлося про поточний стан справ і перспективні напрямки діяльності Хмельницької АЕС, заходи щодо модернізації та підвищення безпеки енергоблоків після подій на японській АЕС "Фукусіма".
Відповідно до діючих у міжнародній пулінговій системі процедур інспектори ознайомляться з виконанням за останні п’ять років технічних модернізацій та модифікацій, реалізацією рекомендацій місій OSART та WANO, реалізацією технічного вдосконалення та переобладнання, здійснять перевірку загальної та радіаційної безпеки реакторів типу ВВЕР-1000, проведуть оцінку страхового ризику АЕС для страхування майна та цивільної відповідальності за ядерну шкоду. Довідково: ядерний страховий пул - об'єднання страхових компаній, які беруть на себе відшкодування можливого збитку від ядерних аварій.
Український ядерний страховий пул (ЯСПУ) було створено в 2003 році, на виконання міжнародних зобов’язань, після приєднання України в 1996 році до Віденської конвенції (1963 р.) про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, яка вимагає від операторів ядерних установок страхувати ядерні ризики. На сьогоднішній день в нього входять 29 провідних українських страхових компаній. ЯСПУ перестраховує українські ризики у 18 іноземних Ядерних страхових пулах.
Український Ядерний страховий пул (ЯСПУ) є невід’ємною складовою світової системи ядерних страхових пулів, що існує вже майже 60 років. ЯСПУ бере участь у перестрахуванні ризиків ядерних установок (цивільної відповідальності, майна, перерви у виробництві, відповідальності директорів і посадових осіб, транспортування ядерних матеріалів тощо) із 16 країн світу: Канади, Франції, Іспанії, Бельгії, Нідерландів, Хорватії, Словенії, Швейцарії, Словаччини, Чехії, Угорщини, Швеції, Фінляндії, Білорусі, Росії, Китаю.
Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Індії знайшли тіла двох ...
Наступна новина: У Львові ...