На Тернопіллі особливості оподаткування спадщини

На Тернопіллі особливості оподаткування спадщини

20.08.13 08:08 0 1182
Я отримав у спадщину від нерезидента грошові заощадження, що були поміщені в установи Ощадного банку СРСР до 2 січня 1992 року. Чи повинен я декларувати такий дохід та сплачувати податок з нього?

Відповідно до положень Податкового кодексу об’єктом оподаткування резидента є доходи з джерелом їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), в тому числі отримання спадщини.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується ст. 174 Податкового кодексу, відповідно до якої за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Водночас, згідно із пп. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкоємця - нерезидента застосовуються ставки, визначені у п. 167.1 ст. 167 цього ж кодексу.

Про це повідомив медіа-центр Міндоходів у Тернопільській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)
Попередня новина: В Івано-Франківську ...
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ