У Токійській електроенергетичній компанії (TEPCO) заявляють, що наразі незрозуміло, яким чином стався викид, але, ймовірно, вода потрапила в ґрунт. Компанія заявляє, що цього разу витоку в океан не було.
За словами речника компанії, біля місця викиду утворилася калюжа, рівень радіації в якій сягає п’ятрикратної межі допустимого річного радіоактивного опромінення для працівників АЕС.
Співробітники атомної елетростанції наразі ліквідують витік, перекачують воду з пошкодженого резервуара і з утвореної калюжі в новий контейнер.
На початку цього місяця в органі ядерного регулювання Японії заявили, що становище на атомній електростанції «Фукусіма-1», яка зазнала аварії внаслідок цунамі після землетрусу позаминулого року, нині знову аварійне.
АЕС була пошкоджена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року, через які вийшли з ладу системи охолодження. Це призвело до перегріву реакторів і відпрацьованого палива, вибухів накопиченого водню, плавлення активних зон трьох із шести реакторів і певного викиду радіоактивних речовин назовні. Через це десятки тисяч людей були змушені залишити свої домівки. «Фукусіму-1» закрили, проте проблеми на ній не припинилися.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Луцьк: відключення ...
Наступна новина: В Чернігівській області ...