За словами начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексія Лазаренко, з працівниками підпорядкованому йому підрозділу та Главку Києва проведено навчальний семінар щодо розшуку дітей за допомогою соцмереж. Ці навчання проводили працівники Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС на початку цього року.
Зазначимо, що подібні методи роботи щодо встановлення місцезнаходження безвісно зниклих дітей успішно використовуються поліцією Канади, Естонії, Німеччини та інших країн.
Зареєструвавшись у соціальних мережах, наприклад, «Oдноклассники», «Вконтакте» та інші, діти спілкуються, розширюють коло своїх знайомств і необов'язково з однолітками.
Як свідчить практика, підлітки, залишаючи своє місце проживання, у більшості повідомляють через соціальні мережі один одному про свої наміри, обмінюються інформацією, що в подальшому може сприяти встановленню їх місцезнаходження.
Крім того, за їх статусами, що міститься на сторінках соцмереж, можна визначити психоемоційний стан дитини, напрямок її руху, бажання відвідати культурно-розважальні заходи, зустрітися з друзями або знайомими.
- За допомогою такої методики вже розшукано майже 15 відсотків дітей, які перебували в розшуку, - зазначив правоохоронець. - Крім того, в соціальних мережах громадські організації розміщують повідомлення про факти безвісного зникнення дітей, які перевіряються працівниками кримінальної міліції.
Варто підкреслити, що в соціальній мережі «Facebook» створена сторінка Управління, на якій розміщується уся позитивна інформація про діяльність служби та інноваційні методи профілактики правопорушень серед дітей: профілактичні відеоролики, соціальна реклама тощо.
Нагадаємо, що 15-річну жительку Херсонщини міліція повернула додому завдяки інформації, отриманій з соціальних мереж.
УЗГ МВС України
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Херсонські правоохоронці ...
Наступна новина: На автошляхах Хмельниччини ...