На поліпшення навколишнього середовища івано-франківський бізнес перерахував близько 88 млн.грн. екоподатку

На поліпшення навколишнього середовища івано-франківський бізнес перерахував близько 88 млн.грн. екоподатку

30.08.13 08:18 0 549
З них 41,2 мільйони поповнили скарбниці місцевих бюджетів Івано-Франківщини. Загалом з початку року до Зведеного бюджету платниками податку області перераховано 87,6 млн.грн., що на 137,7 відс. більше ніж в минулому році. Найвагоміша сума надійшла від ВАТ «Західенерго» - 95,1 відс. всього екологічного податку області.

Зауважимо, вказаний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Наразі на Івано-Франківщині його платниками є майже 1970 суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб.

З настанням осені коло осіб, які сплачуватимуть даний податок, значно розшириться, в зв’язку з набранням чинності норм Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм” від 04.07.2013р. № 422. Перелік платників екоподатку доповнять особи, які здійснюватимуть ввезення, виробництво та придбання транспортних засобів та кузовів до них, які в подальшому підлягатимуть утилізації. Зауважимо, із кола об’єктів оподаткування виключено, зокрема, придбані на території України автомобілі, що в установленому порядку були зареєстровані (перереєстровані) до 01.09.13р. або реалізовані після 01.09.13р. Крім того, не буде оподатковуватись транспорт для інвалідів, а також – спеціального призначення, придбаний за бюджетні кошти.

Щодо розміру податку, то він буде залежати від ставок та коефіцієнтів, які в свою чергу, прив’язані до виду транспортного засобу, його новизни та до об’єму двигуна або ж повної маси.

Про це повідомив медіа-центр Міндоходів у Івано-Франківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Нові імена з’явились на ...
Наступна новина: Офіційно: Самуель Ето'О - ...

КОМЕНТАРІ