Для дітей є місця цікавіші, ніж вулиця, і їм варто допомогти розібратися, де вони і які - Віктор Ратушняк ( )

Для дітей є місця цікавіші, ніж вулиця, і їм варто допомогти розібратися, де вони і які - Віктор Ратушняк ( )

30.08.13 10:20 0 654
Кожна дитина має право навчатися тому, чого хоче і бажає, а не тому, що їй нав'язують із зовні. Таку думку висловив 29 серпня, заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк під час підбиття підсумків службової діяльності підрозділів кримінальної міліції у справах дітей обласних управлінь внутрішніх справ за 7 місяців цього року.

"Якщо діти не бажають грати, наприклад, у футбол або ж займатися гімнастикою - не потрібно їх примушувати це робити. Можливо, хтось із них любить і хоче малювати. У цьому випадку найважливіше і найголовніше завдання батьків і правоохоронців - допомогти дітлахам в реалізації їх бажань, задумів і планів. Головне, щоб вони побачили і зрозуміли, що, крім вулиці, є місця цікавіші і були постійно зайняті корисною справою. І найголовніше - не залишати дітей наодинці зі своїми бідами та проблемами. Від цього користі - ніякої, лише - проблеми", - сказав Віктор Ратушняк і підкреслив, що нині підростаюче покоління, окрім як комп'ютерами, мало чим цікавиться.

Як наслідок, за його словами, маємо чимало проблем зі здоров'ям дітей, оскільки ті мало пересуваються і займаються спортом.

У той же час, заступник міністра відзначив певні позитивні результати в роботі служби.

За його словами, впродовж останніх років спостерігається чітка динаміка зниження рівня злочинності в дитячому середовищі. Наприклад, на 35,7 % зменшилася кількість кримінальних правопорушень, вчинених дітьми, на 35,3 % зменшилася кількість самих дітей, які скоїли ті чи інші злочини, а також майже вдвічі зменшилася рецидивна злочинність і кількість дітей, які вчинили правопорушення у стані алкогольного сп'яніння.

Віктор Ратушняк також звернув увагу, що подібних результатів вдалося досягти завдяки впровадженню нових підходів в організації профілактики правопорушень серед неповнолітніх.

Зокрема, робота міліціонерів з приміщень органів внутрішніх справ перенесена безпосередньо на територію навчальних закладів, а також за місцем проживання підлітків.

"Важливими є заходи загальної та індивідуальної профілактики, які проводяться з використанням інтерактивних методик і залученням дітвори до організованих форм дозвілля, здорового способу життя та сприяння у патріотичному вихованні. до цієї роботи залучаються громадські та міжнародні організації, налагоджується зв'язок з інститутами громадянського суспільства. Вводиться також новий формат взаємодії співробітників міліції з представниками адміністрацій шкіл - вже цього року подібна співпраця буде відбуватися на підставі укладеної типової угоди між керівниками шкіл і міліцією", - додав Віктор Ратушняк.

Наостанок заступник міністра поінформував присутніх про нові вимоги, що висуваються до керівників та всіх співробітників підрозділів кримінальної міліції у справах дітей.

"Дуже актуальними, як і раніше, залишаються питання перетворення міліції в структуру, здатну забезпечити умови для безпечного і стабільного життя кожної дитини, в тому числі і тих, хто конфліктує з законом. Це, у свою чергу, вимагає оновлення, як законодавчої бази, так і нормативно-правових актів, які регламентують діяльність служби. У першу чергу, проблема стосується приймальників-розподільників для дітей, введення служби апробації для неповнолітніх, які конфліктують із законом, а також належить вирішити інші проблеми служби", - підсумував Віктор Ратушняк.

УЗГ МВС України
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Карпатські гастролі ...
Наступна новина: Бійці "Беркута" допомогли ...

КОМЕНТАРІ