Керрі: хімічну атаку однозначно здійснив уряд Сирії, загинуло 1429 людей

Керрі: хімічну атаку однозначно здійснив уряд Сирії, загинуло 1429 людей

31.08.13 18:32 0 437
Держсекретар США Джон Керрі під час виступу у державному департаменті представив дані американської розвідки, які однозначно, за його словами, свідчать про те, що хімічний удар в передмісті Дамаска минулого тижня було завдано сирійською армією. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

«Докази, отримані з тисяч різних джерел, вже опубліковані. Ви можете самі прочитати ці документи і переконатися, що Асад використовував хімзброю в районах, підконтрольних опозиції в передмістях Дамаска. Він робив це не тільки вранці 21 серпня», – заявив Керрі. Він зазначив, що публікація документів є безпрецедентним кроком.

За словами держсекретаря, розвідкою було встановлено звідки були нанесені удари ракетами з хімічними зарядами, і куди ці ракети були націлені. У розпорядженні американських розвідслужб є дані про підготовку хімічної атаки урядовими силами Башара Асада (у тому числі, постачанні сирійських солдатів засобами хімічного захисту). Держсекретар навів дані медиків, які свідчать про те, що було застосовано хімічну зброю. В результаті хімічної атаки, згідно американській розвідці, було вбито 1429 людей. Сирійська армія спробувала знищити свідчення хімічної атаки під час чотириденного артилерійського обстрілу району, підданого хімічним атакам.

У США заявили що можуть почати військову операцію в Сирії в односторонньому порядку, але поки продовжать консультації з цього питання з Великобританією. У четвер ввечері британський парламент після семигодинних дебатів проголосував проти військового втручання в Сирію.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ