Президент Ради ЄС, виступаючи перед студентами Європейського університету з лекцією «Росія та Європа », у Санкт-Петербурзі в четвер сказав: «Україна, Вірменія, Молдова, які однаково важливі для нас обох (Москви та Брюсселя), мають самі визначати свій шлях. Але, на наш погляд, угода про асоціацію з ЄС не повинна завдавати шкоди давнім зв’язкам України з Росією. Чому це повинно бути випадком або-або?».
Україна сподівається на підписання цієї угоди до саміту учасників програми «Східного партнерства» ЄС 28–29 листопада у Вільнюсі в Литві чи на цьому саміті, але для цього має виконати певні умови Євросоюзу.
Раніше міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» заявив: якщо Росія буде продовжувати тиснути на Україну через підписання Угоди про асоціацію (небажання Росії бачити Україну в ЄС експерти називають головною причиною «торговельної війни»), це матиме наслідки для діалогу Брюсселя з Москвою.
3 вересня міністри закордонних справ NB8 (Nordic-Baltic Eight, вісімка Північно-Балтійських країн) ухвалили спільну заяву, в якій висловили повну підтримку підписанню Угоди про асоціацію з Україною й назвали неприйнятними будь-які погрози й тиск на держави Східного партнерства через їхні європейські прагнення.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Оперативники УБОЗ та ...
Наступна новина: У Львові завтра працівники ...