Національний банк України роз’яснив вимоги щодо проведення розрахунків в безготівковій формі між фізичними особами на суму більше 150 тисяч гривень

Національний банк України роз’яснив вимоги щодо проведення розрахунків в безготівковій формі між фізичними особами на суму більше 150 тисяч гривень

06.09.13 09:01 0 965
У зв'язку з набранням чинності з 01.09.2013 року постановою правління Національного банку України „Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”, Національний банк листом від 29.08.2013 р. №18-111/10879 роз’яснив вимоги щодо проведення розрахунків в безготівковій формі між фізичними особами на суму більше 150000 гривень.

Банком роз’яснено, що якщо сума договору купівлі-продажу, що укладається між фізичними особами, перевищує 150000 гривень, то нотаріус має здійснювати посвідчення такого договору після того, як переконається, що сторонами дотримано вимогу про проведення розрахунків у безготівковій формі.

У безготівковій формі мають здійснюватися платежі на загальну суму договору незалежно від розміру кожного платежу.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки за договором купівлі-продажу на суму, що перевищує 150000 гривень, шляхом перерахування, унесення на поточний рахунок отримувача (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Підтверджуючими документами про проведення розрахунків у безготівковій формі є:

1. При переказі коштів з поточного рахунку фізособи-покупця на поточний рахунок фізособи-продавця - платіжне доручення, завірене підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку, або документ за операціями з платіжною карткою.

2. При відкритті фізособою-покупцем вкладного (депозитного) рахунку на ім'я фізособи-продавця - роздрукований відповідний касовий документ (квитанція, чек банкомата, сліп або інший документ банку), що підтверджує внесення готівки в відповідній платіжній системі або інші розрахункові документи, визначені в пункті 1.

3. При внесенні або переказі коштів в депозит на окремий поточний рахунок нотаріуса - виписка банку з окремого поточного рахунку нотаріуса та документи, зазначені в пункті 2 . Переказ коштів у депозит нотаріуса покупець може здійснювати як шляхом внесення до каси банку готівкових для подальшого зарахування на окремий поточний рахунок нотаріуса , так і шляхом переказу відповідної суми коштів з власного поточного рахунку на окремий поточний рахунок нотаріуса.

4. При застосуванні акредитивної форми розрахунків - заява про відкриття акредитива і примірник платіжного доручення, завірені підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку.

5. При внесенні готівки на поточний рахунок фізособи-продавця - роздрукований касовий документ (квитанція до заяви на переказ готівки, квитанція, чек або сліп платіжного терміналу, банкомата або інший документ банку), що підтверджує внесення готівки.

Про це повідомив медіа-центр Міндоходів у Львівській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: "Донбас" розстався з ...

КОМЕНТАРІ