На Хмельниччині юрій Павленко закликає заборонити торгівлю алкоголем і тютюном поблизу шкільних і дитячих закладів

На Хмельниччині юрій Павленко закликає заборонити торгівлю алкоголем і тютюном поблизу шкільних і дитячих закладів

07.09.13 08:50 0 632
Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко звернувся до місцевих органів влади не допустити торгівлю тютюном, алкоголем, пивом, слабоалкогольними напоями поблизу навчальних та інших закладів для дітей. Про це він повідомив під час прес-конференції, оприлюднивши відповідного відкритого листа.

«До мене надходять численні звернення від батьків, вчительських колективів та батьківських комітетів про те, що безпосередньо біля шкіл, дитячих садків, позашкільних закладів, стадіонів розташовані торгові точки (найчастіше це малі архітектурні форми – кіоски) з алкоголем, тютюном, пивом, слабоалкогольними напоями, іншою шкідливою або небезпечною для здоров’я дітей продукцією», - сказав Ю.Павленко.

За особистого втручання Уповноваженого з прав дитини вдалось припинити торгівлю шкідливою продукцією поблизу багатьох шкіл. Разом з тим, за словами Ю.Павленка, таких торгових точок в Україні все ще багато, тому міська влада має суттєво активізувати свою роботу в цьому напрямку.

«Саме тому Уповноважений з прав дитини звернувся до голів обласних, районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських голів, депутатів обласних, районних, сільських рад вжити всі передбачені законом заходи з тим, аби захисти право дітей на здоров'я і безпеку життєдіяльності», - зазначив Ю.Павленко.

«Крім того, ми вважаємо за необхідне введення законодавчої заборони на продаж алкогольних, тютюнових виробів, пива та слабоалкогольних напоїв у торгівельних точках, які розташовані ближче, ніж на 300 метрів до закладів з постійним чи тимчасовим перебуванням дітей, а також надати місцевим органам влади право забороняти торгівлю алкоголем, сигаретами та пивом на території поблизу дитячих закладів», - підкреслив Уповноважений з прав дитини.

У свою чергу експерт Секретаріату Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну Ганна Гопко висловила підтримку законодавчим ініціативам Адміністрації Президента України щодо обмеження доступу дітей до тютюну, алкоголю, пива та слабоалкогольних напоїв та готовність до співпраці.

За її словами, після набуття чинності в Україні Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я із боротьби проти тютюну (РКБТ) Україна ухвалила низку ефективних антитютюнових законів, які сприяли зниженню рівня поширеності тютюнопаління й навіть стабілізації показників захворюваності та смертності від серцево-судинної патології. Принципова позиція Президента, який не наклав вето на ключові антитютюнові закони – поява на пачках сигарет фотоілюстрацій, закон із заборони реклами тютюну, звільнення приміщень громадських місць від тютюнового диму, – свідчить про пріоритетність боротьби з тютюнокурінням в державній політиці, резюмувала Г.Гопко.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: «Особливості роботи ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ