У Львівській області керманич Рава-Руської міськради поливає брудом свободівців через те, що вони викрили її земельні махінації

У Львівській області керманич Рава-Руської міськради поливає брудом свободівців через те, що вони викрили її земельні махінації

07.09.13 09:39 0 980
Голова Рава-Руської міськради Ірина Верещук ллє бруд на депутатів від ВО "Свобода" через те, що свободівці викрили махінації Ірини Верещук та її родича – заступника голови земельної комісії Ярослава Смика довкола роздачі земельних ділянок у Раві-Руській. Про це заявили в Жовківській районній організація ВО "Свобода".

Як відомо, 5 вересня міський голова Рави-Руської дала прес-конференцію для львівських ЗМІ, аби відбілити свою репутацію, а натомість очорнити депутатів від ВО "Свобода". На прес-конференції вона постійно перекручувала факти, висмикувала фрази з контексту та намагалася ввести громадськість в оману.

По-перше, щодо ігнорування свободівцями сесії міськради: фракція ВО "Свобода" є найдисциплінованішою у міській раді та завжди відвідує всі сесії. Єдиний випадок, коли депутати не прийшли на засідання, був 30 липня, оскільки сесія була незаконною. Депутатам не повідомили причини скликання сесії, не роздали ні порядок денний, ні проєкти рішень, а це суперечить регламенту ради та Закону України "Про місцеве самоврядування". Відтак, коли порушення закону були усунені, депутати від "Свободи" взяли участь у сесії.

Наступне викривлення фактів стосується кількості ділянок, які депутати-свободівці нібито отримали на себе та своїх родичів. Ці звинувачення нічим не підкріплені. Ще 29 серпня І.Верещук було скеровано депутатське звернення з проханням надати інформацію, хто, коли і де з депутатів та їхніх родичів узяв ділянку в Раві-Руській у період 2010–2013 років. Але відповіді немає й досі. Що ж до депутата Смута, прізвище якого вона постійно називає, то ці ділянки ще в липні 2010 року були розподілені рішенням громадських зборів, тобто за це голосували самі мешканці. Жителі Рави-Руської погодилися на надання земельних ділянок тим громадянам, які готові були оплатити виготовлення містобудівної документації. 26 жовтня 2010 року на останній сесії попереднього скликання депутати проголосували за цей список, сформований на громадських зборах. Тоді серед депутатів міськради було лише двоє свободівців.

Та Ірина Верещук, звинувачуючи свободівців у захланності, не обмовилась і словом про свої 2 га землі, які вона вкроїла у сопошинської громади. Якщо Степану Смуту громада сама погодилася дати землю, то зрозуміло, що жителів Сопошина ніхто не запитував, чи згодні вони надати 2 га землі Ірині Верещук – тодішньому юристові Рава-Руської міськради, яка до Сопошина не має жодного відношення.

"Апогеєм скандалу в Раві-Руській" І.Верещук назвала те, що свободівці навмисно блокували передачу мешканцям міста 139 ділянок. По-перше, далеко не всі зі списку є мешканцями міста. А по-друге, свободівці хотіли надати землю, але прагнули зробити це не порушуючи закону. І.Верещук, маючи юридичну освіту, змушувала депутатів голосувати за незаконне рішення, а саме за надання 139 ділянок пакетом. Це при тому, що навіть земельна комісія не перевірила усіх заяв, а проглянула їх лише вибірково. Результатом такого грубого недопрацювання могло стати надання ділянки невідомо кому. Крім того, через невідповідності в одній заяві пакетне голосування може спричинити скасування рішень щодо решти ділянок.

Та невідомо, через що так бідкається Ірина Верещук: через те, що 139 громадян почекають наступної сесії, поки земельна комісія розгляне документи, щоби законно надати їм ділянку, чи через те, що депутати викрили її фінансові махінації довкола роздачі землі. Як пояснили власники раніше отриманих ділянок, їх змушували переплачувати утричі за оформлення документів на землю, адже без укладення договору з фірмою Ярослава Смика, родича голови міськради, людям просто не видавали рішення на руки. Саме через це громадяни почали звертатися за підтримкою до депутатів ВО "Свобода".

Зовсім уже абсурдними виглядають звинувачення націоналістів у знищенні пам'ятника "Борцям за волю України". Адже до будівництва цієї скульптури, яку освятили 2008 року, долучились і свободівці. Тому цілком логічно, що депутати від "Свободи" виступили з ініціятивою відновлення монументу, а також звернулися до автора скульптури, який погодився відреставрувати пам'ятник. Після того, як свободівці подали до міськради заявку про відновлення пам'ятника, І.Верещук зчинила галас, бо, очевидно, розраховувала прославитися, відновлюючи скульптуру. Але чи потрібен громаді міста такий фальшивий патріотизм Ірини Верещук, яка привселюдно сказала: "Такі пам'ятники будувати неприпустимо. Це собі на присадибній ділянці можна збудувати скульптуру і до неї молитися, її посвячувати".

Вершиною безглуздя стало те, що Ірина Верещук вбачає політичний підтекст у підпалах автівок та господарських будівель у Раві-Руській. Безумовно, що постраждалі заслуговують на співчуття та розуміння, але до чого тут політика? Щонайменше аморально робити собі піар-кампанію на чужій біді. Варто наголосити, що 1 вересня на сході міста був присутній заступника начальника Жовківського райвідділу міліції Дмитро Розумовський, який зазначив, що у вчинені підпалів підозрюють особу з психічними відхиленнями.

Замість того, щоби виконувати свої службові обов'язки, І.Верещук невтомно роздуває придумані скандали та скликає прес-конференції, аби скомпрометувати націоналістів. Оскільки "Сильна Україна" влилась у Партію регіонів, то, очевидно, Ірина Верещук готує політичну платформу, аби на наступні вибори забезпечити собі підтримку провладної партії.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: Тернопілля: борщів запрошує ...

КОМЕНТАРІ