У Рівненській області піротехніки Держслужби з НС знешкодили  п’ять авіаційних бомб

У Рівненській області піротехніки Держслужби з НС знешкодили п’ять авіаційних бомб

08.09.13 11:16 0 795
06 вересня за номером 101 від чергового Кузнецовського міського відділу УМВС надійшло повідомлення, про те, що в лісовому масиві поблизу селища міського типу Володимирець виявлено три металеві предмети надзвичайно схожі на боєприпаси.

Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення оглянувши небезпечні знахідки з’ясували, що металеві предмети є ніщо інше, як авіаційні бомби часів Великої Вітчизняної війни. Дві із них були по 100 кг, а одна 25 кг. При додатковому обстеженні прилеглої території сапери-рятувальники виявили ще дві 25-ти кілограмові авіаційні бомби.

Боєприпаси радянського виробництва перебували у бойовому стані, радіус ураження 100 кілограмової бомби при можливому вибуху становив би до 1200 метрів, а 25-ти кілограмової від 500 до 700 метрів. Дотого ж вибухонебезпечні предмети в загальній кількості містили у собі майже 150 кг вибухової речовини – тротилу. А це представляло серйозну загрозу для місцевих жителів, чиї будинки розташовувалися неподалік від місця знахідки.

Рятувальники обережно завантажили боєприпаси у піротехнічний автомобіль та вивезли у спеціально відведене місце де і знешкодили.

Шановні громадяни! Під час земляних робіт будьте пильними та обачними, адже вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись всюди де проходили бойові дії: у полі та городах, у лісі та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів, а особливо слідкуйте за дітьми, попередьте їх про небезпеку яку являє собою звичайний, на перший погляд, шматок застарілого металу. В разі виявлення підозрілого предмету схожого на боєприпас необхідно негайно сповістити найближче розташований орган виконавчої влади, наприклад: сільську (міську) раду, дільничного міліціонера, пожежно-рятувальну службу ДСНС за телефоном 101. При знаходженні вибухонебезпечного предмета категорично забороняється: брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати або переносити з місця на місце, кидати їх в вогнище або розводити над ним полум’я, збирати та здавати їх як металобрухт. Пам’ятайте що краще попередити біду, ніж ліквідувати її наслідки.

ГУ ДСНС у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ