Аналювання банком боргу фізичної особи

Аналювання банком боргу фізичної особи

09.09.13 18:15 0 859
При визнанні заборгованості фізичної особи за кредитом банку безнадійною, яка виникла до закінчення строку позовної давності, банк. згідно ст.159 Податкового кодексу. за рахунок створеного страхового резерву відшкодовує таку заборгованість. В той же час. згідно пп. «д» пп. 164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу. до загального місячного(річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, як отримане додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Якщо кредитор повідомляє платника податку – божника рекомендованим листом з повідомленням про вручення, або шляхом надання повідомлення під підпис про анулювання суми боргу, такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Відповідно п. «б» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу сума анульованого боргу відображається кредитором у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою 1 ДФ за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано, за ознакою «126».
Водночас у разі невиконання кредитором пп. «д» пп. 164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу щодо повідомлення боржника про анульовану суму боргу та включення її до податкового розрахунку 1 ДФ, такий кредитор повинен виконати функції податкового агента, встановлені п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу. При цьому такі доходи оподатковуються у складі загального місячного оподатковуваного доходу платника податку за ставками, встановленими п.167.1 ст. 167 Податкового кодексу, тобто 15(17)%.


Прес-служба Головного управління
Міндоходів у Чернівецькій області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Правом на звернення ...
Наступна новина: На Тернопільщині – майже ...

КОМЕНТАРІ