Економіст вважає доброю ознакою зниження попиту на долар та зростання кількості депозитів у гривні. За його словами, збільшення кількості довгострокових депозитів сигналізує про те, що українці позитивно налаштовані щодо зміцнення національної валюти. У свою чергу, притік коштів у банківську систему зменшить її вразливість до зовнішніх чинників, - вважає Канделон
«Якщо люди вирішують мати збереження у місцевій валюті, вони очікують, що в майбутньому її цінність зростатиме. Це також дуже добре для приватних банків. Тому що якщо ви маєте депозити у національній валюті, ви є більш убезпеченими та не залежите від зростання та падіння іноземної валюти. У результаті українська валюта цінуватиметься більше», - зазначив професор.
«Те, що зростає кількість депозитів у національній валюті, є дуже добрим сигналом, бо означає, що люди вірять у зростання валюти та економіки. У протилежному випадку ви робите короткострокові вкладення, які можна швидше забрати. Зі зменшенням вразливості приватних банків буде менше випадків, коли депозити забирають із банків. У результаті ризики для української валюти будуть меншими, а відтак зменшиться вразливість приватного сектору. Все свідчить про те, що обраний шлях є правильним, є зростання впевненості у національній валюті», - продовжив економіст.
Нагадаємо, за даними Нацбанку України, за сім місяців цього року обсяг гривневих депозитів зріс майже на 25,4% . Рівень доларизації депозитів за цей час знизився із 43,7 % до 39,6 %. Кількість довгострокових вкладів в Україні за останній час зросла майже до 40%.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: 13 вересня 2013 року - ...
Наступна новина: Лемпард: "Ми знали із ...