Йосиф Ситник: "Влада критикує обласні програми, бо провалила виконання б'юджету"

Йосиф Ситник: "Влада критикує обласні програми, бо провалила виконання б'юджету"

18.09.13 09:25 0 509
"З огляду на б'юрократизм та інертність виконавчих органів влади, ВО "Свобода" вимагає, щоб усі обласні програми, які діятимуть 2014 року, було розроблено і подано до комісій обласної ради протягом жовтня-листопада 2013 року, а на розгляд сесії – не пізніше лютого 2014 року. Також вимагатимемо, щоби департаменти облдержадміністрації – розпорядники коштів – готували документацію, розпорядження і тендерні процедури вже на березень 2014 року, а не затягували, як 2013 року, аж до вересня і не чекали снігу, який прикриє їхню безгосподарність". Про це заявив 17 вересня 2013 року на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО "Свобода" Йосиф Ситник.

Як зазначив депутат, уже не один місяць представники Львівської ОДА, зокрема її голова та керівники департаментів, поширюють псевдореформаторську ідею про нібито доцільність зменшення кількости обласних комплексних програм, бо вони, мовляв, політичні та популістські. "Насправді ноги цих заяв ростуть із провального виконання державного, обласного та місцевих б'юджетів, – зазначив Йосиф Ситник. – Зокрема, зведений б'юджет України за січень-липень 2013 року виконано із дефіцитом 34,2 млрд. гривень. Дефіцит державного б'юджету за січень-липень 2013 року становив 30,27 млрд. грн. Податкові платежі у місцеві б'юджети Львівщини за січень-серпень недовиконано на 8,4 % або 241,3 млн. грн. (в т.ч. до загального фонду – 11,9 % або 313,7 млн. грн.). Ще 9 місяців тому адміністрації змушували місцеві ради ухвалювати, за їхніми словами, "реальні та збалансовані" б'юджети, які виконати чомусь не можуть. І все це – через совдепівську традицію урядовців завищувати показники. Так, зростання ВВП в Україні на 2013 рік запланували на рівні 3,4 % за фактичних показників мінус 1,1 – мінус 1,3%. У проєкт держб'юджету на 2014 рік Кабмін знов закладає прогноз зростання ВВП на рівні 3%. Звідси і невиконання б'юджету".

На переконання депутата, проблема полягає навіть не в грошах, а в заб'юрократизованості виконавчих органів влади, десятках погоджень і затверджень різноманітних чиновників департаментів та інспекцій, які дублюють повноваження, зводять до абсурду звичайні управлінські рішення, а за десятками візувань ховають свою безвідповідальність та корупцію. " без погодження із фінансовим управлінням РДА сільський голова не може навіть поміняти лампочку, що перегоріла на стовпі", – зазначив депутат.

За словами Йосифа Ситника, станом на 10 вересня 2013 року неоплаченими є платіжні доручення видатків місцевих б'юджетів Львівщини на загальну суму 127,1 млн. грн., що більше, ніж у червні 2013 року на 54,9 млн. грн. або на 76%.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На матч з "Динамо" "Генк" ...
Наступна новина: Колліна підтвердив, що ...

КОМЕНТАРІ