У Рівненській області залишено в силі вирок жорстокому убивці трьох людей

У Рівненській області залишено в силі вирок жорстокому убивці трьох людей

18.09.13 13:11 0 715
Згідно з ухвалою Апеляційного суду Рівненської області від 09.09.2013 залишено в силі вирок суду присяжних Рокитнівського районного суду від 27.06.2013 стосовно 24-річного мешканця Закарпатської області, яким останнього засуджено за ч. 2 ст. 115 та ч. 4 ст. 187 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб з корисливих мотивів і розбій) та призначено міру покарання - довічне позбавлення волі з конфіскацією майна, а апеляційні скарги обвинуваченого та його захисника – без задоволення.

Як вже повідомлялося раніше, досудовим і судовим слідством доведено, що вказаний громадянин 9 березня 2013 року у селі Рокитне вчинив розбійний напад з проникненням у приватне помешкання і заподіяв численні тяжкі тілесні ушкодження господарям: 78–річному Василю, його 73-річній дружині Варварі та їх 44-річній дочці Вірі, від яких останні померли на місці. Загиблі виявилися родичами співмешканки обвинуваченого: її дідусем, бабусею та матір’ю. З місця злочину чоловік викрав близько 12 тисяч гривень, після чого втік на Закарпаття, де був затриманий правоохоронцями.

Вперше у Рівненській області розгляд кримінального провадження відбувся у суді першої інстанції за участі присяжних відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України. Державне обвинувачення підтримано прокурором Рівненської області Василем Присяжнюком.

— Під час судових засідань підсудний визнав свою вину та розкаявся. Однак, зважаючи на жорстокість та зухвалість вчиненого злочину, я орієнтував суд призначити йому покарання у виді довічного позбавлення волі. Така позиція була підтримана присяжними та судом апеляційної інстанції, — розповів прокурор області Василь Присяжнюк.

Довідково:

Суд присяжних — форма здійснення державної влади, зокрема судової, безпосередньо громадянами шляхом їх участі у відправленні правосуддя. Як самостійний соціально-політичній інститут складається з окремої колегії присяжних засідателів та професійного судді чи суддів.

Присяжними є громадянин України, які у випадках, визначених процесуальним законом, вирішують справи у складі суду спільно із суддею (суддями), забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя (ст. 57 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Згідно зі ст. 31 КПК суд присяжних може розглядати справу суду першої інстанції, якщо за вчинення злочину, в якому обвинувачується підсудний, передбачено покарання у вигляді довічного ув'язнення, і сам обвинувачений подав клопотання про розгляд його справи судом присяжних.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: За убивство таксиста ...

КОМЕНТАРІ