Юрій Левченко: «Сенсація» про передачу в оренду китайцям трьох мільйонів гектарів української землі – інформаційна качка, яку тиражує Кремль»

Юрій Левченко: «Сенсація» про передачу в оренду китайцям трьох мільйонів гектарів української землі – інформаційна качка, яку тиражує Кремль»

26.09.13 08:10 0 825
Інформація, поширена з блискавичною швидкістю українськими ЗМІ, щодо домовленостей китайського уряду про нібито довгострокову оренду 3-х мільйонів гектарів української сільськогосподарської землі, не відповідає дійсності і є нічим иншим, як інформаційною качкою, яку тиражує Москва через своє інформагентство «ІТАР-ТАС». Про це 25 вересня 2013 року заявив очільник Аналітичної служби Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Юрій Левченко.

Як відомо, нещодавно українські засоби масової інформації сколихнула новина про те, що китайський уряд нібито домовився про довгострокову оренду трьох мільйонів гектарів української сільськогосподарської землі. Проте це повідомлення виявилося типовою інформаційною качкою. Справа в тому, що компанія, яка нібито й домовилася з китайцями про відповідну оренду, контролює лише 90 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. До того ж, вона доволі швидко оприлюднила спростування щодо своєї участи в будь-яких угодах із передачі контролю над українськими землями сільськогосподарського призначення китайцям.

«Дивним є те, з якою оперативністю та безапеляційністю українським інформаційним простором поширилася стаття однієї з регіональних китайських газет (посилання: http://www.scmp.com/news/china/article/1314902/ukraine-become-chinas-largest-overseas-farmer-3m-hectare-deal). Варто наголосити на тому, що першоджерелом для українських ЗМІ слугувало повідомлення російської інформагенції «ІТАР-ТАС», яка наполегливо взялася тиражувати цю «сенсаційну» (дез)інформацію, не маючи жодного иншого підтвердження її правдивости, крім статті в цій не надто впливовій китайській газеті. Такі дії російського інформагентства вкотре свідчать про те, що Кремль не збирається згортати цілеспрямованих атак на Україну за всіма напрямками: інформаційному, релігійному, економічному, гуманітарному тощо», – заявив Юрій Левченко.

Націоналіст переконаний, що масове тиражування цієї дезінформації – цілеспрямована маніпуляція, що переслідує дві цілі: «По-перше, це чергова спроба Кремля акцентувати увагу на неспроможності української економіки, мовляв, бачите – українці вже розпочали розпродувати свою землю китайцям!.. По-друге, що найголовніше, це таке собі «зондування ґрунту» – як відреагує українське суспільство на можливість втрати контролю над колосальним ресурсом – величезним шматком своїх сільськогосподарських угідь розміром із Бельгію».

За словами свободівця, ті, хто замовляє такі «проби», окрім отримання політичних бонусів, сподіваються, що врешті-решт для них настане сприятливий момент, коли можна буде відносно безболісно приватизувати (неважливо де-юре чи де-факто) українську землю, тому й тримають руку на пульсі, щоби такий момент не проґавити. «Саме тому для «Свободи» питання контролю української нації над землею сільськогосподарського призначення є, було й буде пріоритетом. Ми й надалі надаватимемо щонайбільшого розголосу та провадитимемо роз’яснювальну роботу серед українців щодо неприпустимости торгівлі цим стратегічним ресурсом або передачі контролю над ним іноземцям і вимагатимемо назавжди поставити крапку в цьому питанні на всеукраїнському референдумі», – додав Юрій Левченко.
Довідка: Програма захисту українців (Програма ВО «Свобода»):
Розділ ІІ. Народне господарство. Економічна незалежність та соціальна справедливість.
Пункт 19. Заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати її у довгострокове володіння українським громадянам (!) із правом родинного успадкування. Визначити законом підстави припинення такого володіння в разі використання сільськогосподарських земель за нецільовим призначенням або в разі погіршення стану ґрунтів (родючості).
Пункт 21. Дозволити особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення (під час розпаювання, а також одержані в спадщину за законом), продавати ці земельні наділи виключно державі. Заборонити будь-які інші способи відчуження таких ділянок. Не визнавати право власності на землі сільськогосподарського призначення, набуте в результаті боргових розписок.

Докладніше: http://www.svoboda.org.ua/pro_partiyu/prohrama/

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській області ...
Наступна новина: В Луцьку відбудеться ...

КОМЕНТАРІ