За півтора року міліція Львова працюватиме за європейськими стандартами

За півтора року міліція Львова працюватиме за європейськими стандартами

26.09.13 13:50 0 522
Підбір професійних кадрів, забезпечення їх належними умовами праці, що, відповідно, стимулюватиме правоохоронців до належного виконання своїх службових обов’язків – ось такими є лише кілька із низки заходів, які вже відбуваються у структурі міліції Львова на шляху її реформування.

З основними критеріями підходу до реалізації програми «ДОбровільна РЕформа МІліція» ознайомив журналістів під час прес-конференції начальник Львівського міського управління міліції підполковник міліції Зюбаненко Сергій Вікторович.

За словами головного міліціонера міста, у Львові десятки років не вдосконалювали систему безпеки громадян. «Коли я вперше зайшов у це приміщення, то побачив, яким жахливим є стан міського управління міліції, стан райвідділів Львова, жахлива матеріально-технічна база. Тим більше, майже всі приміщення, в яких працюють працівники міліції Львова, - не є власністю МВС, - сказав Сергій Зюбаненко. - Відтак, провести ремонт чи встановити тут нові технічні засоби на неможливо. Зокрема, будівля, в якій знаходиться Львівське міське управління міліції, належить Службі безпеки України і це приміщення ми орендуємо».

Саме тому одне з перших питань, які порушив начальник львівської міліції, було питання про виділення містом земельної ділянки і будівництво нового приміщення Львівського міського управління міліції. Ця будівля, зауважив Сергій Зюбаненко, повинна відповідати вже існуючим у розвинутих країнах світу стандартам.

«Вперше мою пропозицію щодо будівництва нового приміщення для Львівського міського управління сприймали як жарт. Однак, вже зовсім скоро скептики зрозуміли, що це далеко не так. На ми маємо і земельну ділянку, і розпочали процес будівництва будівлі на вулиці Стрийській», - сказав він, а також додав, що орієнтована вартість проекту становить 47 млн грн, будівельна частина – 29 млн грн. Фінансування з боку Львівської міської ради – 4 млн грн, з яких реально проплачено 280 тис. грн. Крім того, з Міністерства внутрішніх справ України на рахунок Львівського міського управління міліції вже надійшло 7 млн грн.

Прототипом нового приміщення у Львові стала вже існуюча будівля поліції у місті Тбілісі (Грузія). «Коли делегація львів’ян у складі наших працівників та представників Львівської міської ради приїхали у Тбілісі і побачили, в яких мовах працює їхня поліція, то мені особисто стало соромно, що там це зробили, а у нашій країні з таким потужнім потенціалом, цього зробити не можуть. І, коли я повертався назад в Україну, то думав вже не про будівництво, а про реформу», - наголосив начальник львівських міліціонерів.

Вже у Львові Сергій Зюбаненко зібрав ініціативну групу працівників міліції, разом з якими розпочав реалізацію проекту «ДОбровільна РЕформа МІліції» у межах програми «Львів – безпечне місто». Першим етапом реформування є вивчення і врахування думок та пропозицій львів’ян гостей міста.

Також перший етап реалізації проекту передбачає і певні технічні моменти, а саме - початок будівництва нового приміщення, залучення фірм-розробників проектів щодо оснащення будівлі камерами відеоспостереження, оновлення лінії «102», встановлення GPS-навігації в автомобілях усіх нарядів міліції міста.

Сергій Зюбаненко відзначив, що важливим етапом реформування є підбір висококваліфікованих управлінських кадрів. «Вже зараз ми розпочали набір таких кадрів, яких стажуємо навіть закордоном. Люди повинні навчитися і зрозуміти, яким саме повинен бути європейський рівень надання послуг громадянам, - сказав головний міліціонер міста. – А для того, щоби у нас люди працювали належним чином, треба створити стимул для якісної роботи. І таким стимулом буде житло. Іншими словами, спершу працівники, які відповідатимуть всім визначеним вимогам і критеріям, отримуватимуть службові квартири терміном на 5 років, після чого це житло може стати їхньою власністю».

Ці та багато інших заходів – це кропітка робота не однієї людини і не одного місяця. За попередніми оцінками, реалізувати згаданий вище проект, який дозволить вивести львівську міліцію на європейський рівень, можна вже за півтора року.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Одесі затримано ...

КОМЕНТАРІ