У Львові петро Колодій взяв участь у відкритті меморіяльної таблиці Патріярхові Мстиславу (Скрипнику)

У Львові петро Колодій взяв участь у відкритті меморіяльної таблиці Патріярхові Мстиславу (Скрипнику)

29.09.13 10:26 0 1052
27 вересня 2013 року у Львові, на вулиці Пісковій, 17, на будинку в якому у 1991–1993 роках під час відвідин Львова зупинявся Патріярх Української автокефальної православної церкви Мстислав (Скрипник) відкрили та освятили меморіяльну таблицю. В урочистій церемонії взяв участь голова Львівської обласної ради свободівець Петро Колодій.

Виступаючи на зібранні, націоналіст, зокрема, заявив: "Святіший Патріярх Київський і всієї України Мстислав заслужив повагу та любов громади за активну працю, незламний патріотизм, кристалічну чесність та глибоку віру. Усе своє життя він присвятив відродженню українського православ'я. Патріярх пройшов тюрми і допити в гестапо. На еміграції у післявоєнний час як митрополит УПЦ працював, не покладаючи рук, для розбудови українського православ'я. Багатьом досі пам'ятне повернення патріярха до України у жовтні 1990 року, після майже півстолітньої розлуки. Згодом він став першим предстоятелем Української православної церкви з титулом патріярха. Ім'я Патріярха Мстислава навіки вписане в історію України та в тисячолітню історію українського православ'я".

Довідка: Цього року виповнилося 115 років від дня народження та 20 років від часу смерти визначного сина українського народу Патріярха Мстислава (в миру Степана Скрипника).

Степан Скрипник народився у Полтаві, в патріотичній сім'ї, його дядьком був Симон Петлюра.

У двадцятирічному віці майбутній патріярх приєднався до збройної боротьби за незалежність України в лавах Армії УНР. У міжвоєнний час був одним із лідерів громадсько-політичного життя на Волині, брав участь у церковному та громадському житті: представляв мирян у єпархіяльних радах, став членом Митрополичої ради та ініціятором і головою товариства "Українська школа" у Рівному.

У 1941 році долучився до роботи з відродження українського православ'я. Далі був постриг у монахи, покликання на єпископську кафедру, активна діяльність за об'єднання українського православ'я. Він пройшов тюрми і допити в гестапо.

У жовтні 1990 року повернувся до України. Згодом став першим предстоятелем Української православної церкви з титулом патріярха.

Про це повідомили в прес-службі Львівської міської організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: "Челсі" націлився на ...

КОМЕНТАРІ