У Житомирі у міліційному музеї нарахували понад 1 тис. експонатів

У Житомирі у міліційному музеї нарахували понад 1 тис. експонатів

30.09.13 11:56 0 588
Музей УМВС України в Житомирській області засновано в 1976 році, а з 1981 року має статус «Народного». За майже чотири десятиліття роботи він кілька разів змінював місце розташування, експозиція постійно вдосконалювалась і завжди залишалась оригінальною та цікавою.

Оновлений музей на повну силу запрацював з вересня 2012 року. Відтоді знаходиться у спеціально обладнаному приміщенні на території обласного Управління МВС за адресою: м. Житомир, вул. Старий Бульвар, 5/37.

Основний фонд музею складає понад 1 тис. експонатів, у тому числі оригінали документів та вогнепальної зброї, світлини, нагороди, криміналістична та спеціальна техніка тощо. Ще близько 500 експонатів зберігається у допоміжному фонді.

Уся експозиція розділена на чотири тематичних розділи:

- Поліційне відомство Волинської губернії часів Російської імперії. Міліція Тимчасового Уряду;

- Правоохоронні структури періоду українського державотворення (1917 – 1920 р.р.);

- Радянська міліція (1917 – 1991 рр.) – найбільший розділ, містить 13 тематичних підрозділів;

- Міліція Житомирщини періоду незалежної України.

Серед унікальних та раритетних експонатів - зразки дореволюційної вогнепальної зброї - піхотний капсульний пістолет (сер. 19 ст.) та револьвери системи «Наган» виробництва імператорського збройового заводу, нагрудний знак поліцейського десятського та шабля городового тощо.

Найбільш цікавими рішеннями експозиції музею є відтворення антуражу певного історичного періоду, як то: кімната житомирського городового, робоче місце оперативного працівника 1937 року, кабінет працівника міліції періоду 80-х років минулого століття, фрагмент чергової частини радянського періоду тощо. У кожній такій мізансцені присутні оригінальні предмети побуту, меблі, періодичні видання, документи, зброя, письмове приладдя, спецтехніка.

Використовуються й інклюзивні методи роботи з відвідувачами: бажаючі можуть сфотографуватися на службовому мотоциклі радянських часів, спробувати провести аналіз відбитків за допомогою спеціальних пристосувань, приміряти окремі елементи обмундирування та ін.

Відвідувачами музею є школярі, студенти навчальних закладів області, курсанти училища професійної підготовки працівників міліції, військові, ветерани ОВС та численні гості з різних куточків України та світу.

Музей УМВС України в Житомирській області працює щоденно, окрім вихідних. Заявки на проведення екскурсій приймаються за телефоном (0412) 40-73-51.

СЗГ УМВС України

в Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Олег Тягнибок та Олег ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ