ДПІ у м. Чернівцях нагадує: Не залишайте сплату податків на останній день!

ДПІ у м. Чернівцях нагадує: Не залишайте сплату податків на останній день!

30.09.13 13:00 0 737
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що платник податків та/або податковий агент зобов'язаний самостійно сплатити суму визначеного ним податкового зобов'язання протягом відповідного терміну, встановленого Податковим кодексом України.

Банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження (п.8.1 ст.8 Закону України від 05.04.2001 №2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні").

У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня.

Відображення надходжень коштів в рахунок сплати податкових зобов'язань платників податків проводиться в інформаційній системі органів Міндоходів датою зарахування зазначених коштів на бюджетні рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби.

Отже, у разі подання платником податків платіжного документа на перерахування суми податкового зобов'язання у останній день терміну сплати після закінчення операційного часу роботи банку, перерахування коштів до бюджету відбудеться на наступний робочий день. Таким чином, узгоджена сума податкового зобов'язання буде сплачена до бюджету з порушенням встановленого граничного терміну сплати податкових зобов'язань.

Звертаємо увагу, що за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

- у розмірі 10 відсотків від суми боргу - при затримці до 30 календарних днів;

- у розмірі 20 відсотків від суми боргу - при затримці більше 30 календарних днів (стаття 126 ПКУ).

Інформаційно - комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

КОМЕНТАРІ