На Львівщині правоохоронці проводять профілактичні заходи з попередження крадіжок із автомобілів

На Львівщині правоохоронці проводять профілактичні заходи з попередження крадіжок із автомобілів

01.10.13 09:10 0 1556
Більшість злочинів які скоюють на Львівщині – це злочини проти власності. А одним із найпоширеніших серед них –є крадіжки з автомобілів.

У Львові та області зареєстровано понад 350 тисяч автомобілів. До правоохоронців у 2012 році надійшло 815 звернень від громадян про крадіжку з автомобіля. Так за рік у Львові та області обкрадають кожного чотирьохсотого автовласника.

Кількість автомобілів на дорогах збільшується з кожним днем, тому цей вид злочину є досить актуальним та прибутковим. За даними статистики в 110 випадках з 815 злодії проникали в автомобіль шляхом вільного доступу – тобто, через відчинені дверцята. Це перший спосіб. 90 випадків – з тих самих 815 – для того, щоб проникнути всередину автомобіля злодії пошкоджували двері або замки. 65 випадків – шляхом підбору ключа та 50 випадків – розбивали скло. Всі інші способи – розбивають скло цеглою, каменем, замотаним у якусь ганчірку або свічкою від автомобіля.

Серед потерпілих жінки становлять 25 відсотків, чоловіки – відповідно 75. З автомобілів викрадають все, що має хоч якусь цінність. Предметами злочинного посягання стають магнітоли, навігатори, телефони, особисті речі, а також залишені в салоні автомобіля документи. Акумулятори, колеса та навісні багажники останнім часом теж привертають увагу злочинців. Для злодія, до речі, не має значення де лежить його здобич. Передні сидіння, задні, бардачок замкнений на ключ, чи багажне відділення.

Улюблений час роботи злочинців - вечірній та нічний час – з 20.00 до 02.00, обід з 12.00 до 15.00, і всього 5% скоюють крадіжку з автомобілів з 18.00 до 19.00. Особливу уважність варта проявляти також у певних ситуаціях зранку і ввечері. Ще один цікавий момент – найчастіше речі викрадають з ВАЗівської класики. Друге місце – за автомобілями Опель і третє - Міцубіші, Фольксвагенами та Рено. Улюбленими місцями роботи злочинців є двори, стоянки без охорони та відео спостереження, а також паркінги при популярних торгівельно-розважальних центрах. Часто, зацікавлення злодіїв викликають машини, залишені в малолюдних і погано освітлювальних місцях.

Існують і більш вишукані способи обікрасти ваше авто – відволікти увагу і виманити водія на вулицю. Причиною може стати проколоте колесо, наїзд на якусь штучно створену перешкоду. Ви виходите зі салону щоб оцінити ситуацію, а в цей час з вашого автомобіля миттєво крадуть все, що встигнуть.

Відтак, правоохоронці радять, як найефективніше вберегтись від крадіжки з автомобіля. Упершу чергу будьте уважними та не забувайте зачиняти автомобіль, навіть якщо виходите на півхвилини і не відходите від авто більше ніж на 10 метрів. Під час руху теж дверцята автомобіля повинні бути заблоковані. Паркуватись, і особливо залишати автомобіль на ніч краще на стоянках із охороною та відео спостереженням. Якщо ж такої можливості немає – в освітленому місці. Не залишайте на виду цінні речі або будь-які предмети, що можуть привернути увагу злочинця. Міняючи колесо, оглядаючи розбиту фару, відповідаючи на чиїсь запитання – завжди тримайте автомобіль у полі зору. Обладнайте автомобіль надійною сигналізацією.

Якщо вберегтись не вдалось, телефонуйте 102. За офіційними даними статистики - близько половини подібних злочинів розкривають по гарячих слідах.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області

Дивіться також: Запчасти DAF Rapido, Запчасти Scania Multi.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ