У Львівській області Ірина Сех взяла участь у круглому столі з обговорення проблеми видобування сланцевого газу

У Львівській області Ірина Сех взяла участь у круглому столі з обговорення проблеми видобування сланцевого газу

01.10.13 11:48 0 893
29 вересня 2013 року у Львові відбувся круглий стіл на тему: "Видобування сланцевого газу на Олеській площі та проблеми екології". У заході взяли участь науковці Національного університету "Львівська політехніка", Інституту геології і геохімії горючих копалин Національної академії наук України та инші фахівці. Також до учасників круглого столу долучилися народний депутат України від ВО "Свобода", голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех та депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода", кандидат економічних наук Йосиф Ситник.

Як зазначив член-кореспондент Української нафтогазової академії Петро Шеремета, Олеська площа є перспективною для пошуків родовищ метану, а з руйнуванням сланцевих пластів, які є своєрідною "покришкою" для метанових покладів, наша держава втратить більше, ніж отримає від видобування сланцевого газу. Науковець також наголосив, що на Олеській площі є чимало родовищ мінеральних і лікувальних вод, а при гідророзривах пластів із застосуванням хімреагентів можливе їх забруднення.

За словами керівника лабораторії проблем геоекології Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України Романа Паньківа, геологічні аспекти проблеми сланцевого газу Олеської ділянки недостатньо вивчені і поки що прогнози не надто оптимістичні для проведення широкомасштабних пошукових робіт і подальшої розробки ймовірних покладів. У разі надання дозволу на розробку родовищ необхідно первинну інформацію про результати робіт на Олеській ділянці (геологічну, геофізичну, геохімічну тощо) зробити доступною для українських наукових та виробничих організацій на усіх стадіях геологорозвідувальних робіт та промислової розробки покладів вуглеводнів.

На думку кандидата технічних наук Євгена Перепічки, угода про розподіл продукції, яку планує підписати уряд із компанією "Шеврон", написана не в інтересах України та українців і погоджуватися з такою угодою – це зрадити інтереси своєї держави.

Ірина Сех наголосила, що проєкт "Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, між державою Україна та компанією "Шеврон Юкрейн Б. В.", надає необмежені преференції інвестору й не враховує інтересів народу України, зокрема, місцевих громад. "Зате в угоді з українського боку бере участь фірма-"прокладка", яка забиратиме частину прибутку. Це ТОВ "Надра Олеська", співзасновниками якої є "СПК-Геосервіс" разом із НАК "Надра України". "СПК-Геосервіс" зареєстрована у спальному районі Києва і не має серйозної історії, однак проводитиме розвідку, а згодом, можливо, і видобування сланцю разом із "Шевроном". Тобто в угоді присутня корупційна складова", – наголосила Ірина Сех. За словами народного депутата, уряд проштовхує сумнівні проєкти з видобування сланцевого газу, а водночас у країні не використовують уповні ресурси природного газу, метану, альтернативних джерел енергії, а також не впроваджують енергоощадні технології, які сприяли би зменшенню залежности від імпорту газу.

Депутат Львівської обласної ради, кандидат економічних наук Йосиф Ситник проаналізував економічні складові угоди з "Шевроном" і вважає, що це – ярмо для України на кілька поколінь.

Присутні на обговоренні науковці ухвалили звернення до центральних органів влади, в якому вимагають не підписувати угоду з фірмою "Шеврон", а натомість сприяти розвідувальним роботам, спрямованим на відкриття родовищ газу метану, а також сприяти широкому застосуванню альтернативних енергоносіїв. Також науковці пропонують провести під егідою НАН України нараду фахівців, аби ухвалити виважені й обґрунтовані рішення.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Рівненській області за ...

КОМЕНТАРІ