На Рівненщині четверо раніше судимих катували людей, вимагаючи у них гроші, при цьому пред'являли фальшиві посвідчення працівників правоохоронних структур

На Рівненщині четверо раніше судимих катували людей, вимагаючи у них гроші, при цьому пред'являли фальшиві посвідчення працівників правоохоронних структур

01.10.13 08:54 0 851
Днями слідчим відділом «ОЗ» СУ УМВС України в Рівненській області до суду з обвинувальними актами направили кримінальне провадження відносно учасників організованої злочинної групи, а саме чотирьох раніше судимих осіб, які тероризували жителів Рівненщини та інших регіонів, займаючись розбоями, вимаганням та незаконним позбавленням волі.

Особливими лідерськими якостями відрізнявся організатор угруповання 33–річний уродженець Кіровоградської області Микола, за плечима якого вже три судимості. Чоловік, маючи чималий «досвід» заволодіння чужим майном, порушував закон ще й за статтею 358 КК України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збування, використання підроблених документів). Зловмисник, який звик жити за рахунок інших, не цураючись при цьому замастити руки в людській крові, і цього разу катуючи своїх жертв, цинічно використовував підроблений документ. Під час вчинення злочинів з метою здійснення психологічного тиску на потерпілих використовував підроблене службове посвідчення «особливого уповноваженого по протидії корупції Координаційного центру з Адміністрацією Президента, Верховною Радою, Кабінетом Міністрів України». Мабуть, упевнившись у власній безкарності, дозволяв користуватись ще однією підробкою й іншому учаснику злочинної групи, 32–річному Олександру, уродженцю м. Тернопіль, також раніше судимому. У подільника, щоправда, папірець за рейтингом високопосадовця правоохоронної структури був дещо нижчий, ніж у «патрона» – працівник Департаменту по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України. Щоправда, пред’являючи його, нахаба стверджував, що здійснює контроль за діяльністю підрозділів по боротьбі з наркозлочинністю області.

Окрім любителів фальшивок, до злочинного квартету входили ще дві неординарні особистості з кримінальним минулим: Василь, 1983 року народження, уродженець м. Славута Хмельницької області, раніше двічі судимий та Юрій, 1962 року народження, уродженець та житель м. Макіївка Донецької області, раніше також двічі судимий.

У ході досудового розслідування слідчі встановили, що в березні 2013 року вище вказані особи, незаконно застосувавши фізичне насильство до одного із жителів Рівного 26–річного Ігоря, вдерлися в його житло та заволоділи майном і коштами на суму більше 20 тисяч гривень. Крім того, учасники групи незаконно позбавили волі ще одного рівнянина Романа, 1984 року народження, а саме у лютому 2013 року, застосувавши фізичне насильство, одягнули останньому на голову мішок, силоміць помістили в автомобіль марки «Шкода-Октавія» і вивезли в один із лісових масивів Острозького району Рівненської області, де прикували наручниками до дерева та утримували упродовж декількох годин, безпідставно вимагаючи в потерпілого 20 тисяч гривень.

У цілому в складі організованої групи підозрюваними вчинено сім злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 187, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 189, 3 ст. 28, ч. 3 ст. 146, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 357, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 353 КК України.

Відносно лідера ОЗГ обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, Олександру та Василю замінено міру запобіжного заходу з тримання під вартою на заставу, а відносно Юрія – доставка в суд під вартою, останній оголошений у розшук.

Чи визнали цілком свою провину підозрювані і яке буде їм покарання – остаточне слово за судом.

Тамара ЛИСЕНКО,

СЗГ УМВС України в Рівненській області

(за матеріалами УБОЗ)
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ