На території України очікується холодна погода

На території України очікується холодна погода

01.10.13 08:01 0 639
Найближчим днями на всій території України утримається холодна погода, лише 6-7 жовтня очікується підвищення температури повітря.

«Поточний тиждень буде характеризуватися доволі складними погодними умовами: проходженням сильних та подекуди дуже сильних дощів на півдні та сході, переважно відсутністю опадів на решті території і потеплінням наприкінці тижня», – повідомив під час брифінгу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

За його словами, над Чорним морем очікується утворення активного циклонічного вихору, який у найближчі дні зумовить погодні умови у південних та східних областях. Таким чином, 30 вересня на півдні Одещини розпочнеться помірний дощ. Протягом 1-2 жовтня на півдні Одеської, Миколаївської, в Херсонській областях, в АР Крим, а 3-4 жовтня – у Запорізькій, Донецькій, Луганській та Харківській областях, розпочнуться дуже сильні дощі з посиленням швидкості вітру до 15-20 м/с. Водночас на півночі, заході, центрі країни погода буде холодною, але без опадів. У нічні години, переважно на ґрунті, спостерігатимуться заморозки (+1…+7 °С); у північних та північно-східних областях температура повітря – +1…+4 °С.

Як зазначив Микола Кульбіда, протягом 3-5 вересня на північному сході України (Сумська, Харківська і частково Луганська області) у нічні та ранкові години може випадати мокрий сніг.

Певне підвищення температури (до +7…+12 °С) розпочнеться 5 жовтня у західних областях. Протягом двох наступних днів це підвищення пошириться на більшу частину території України. Найбільш відчутний період потепління очікується 8-10 жовтня. Показники стовпчиків термометрів будуть вищими від норми: у денні години максимальні значення сягатимуть +15…+20 °С у більшості областях.

«Зважаючи на пониження температури повітря, у житловому секторі зростає кількість пожеж, спричинених недотриманням елементарних правил пожежної безпеки у побуті – у першу чергу, під час неправильного користування обігрівальними приладами, залишення їх увімкненими без нагляду, через використання саморобних обігрівачів тощо. У зв’язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій рекомендує громадянам з відповідальністю ставитися до власної безпеки, дотримуючись правил пожежної безпеки у побуті», – наголосив заступник начальника Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир Демчук.

Також він зазначив: через почастішання випадків отруєння грибами, рятувальники рекомендують дотримуватися правил безпеки під час збирання та вживання грибів. А саме: збирати лише добре відомі гриби, уникати зон радіаційної та хімічної небезпеки, уважно перевіряти гриби, зібрані дітьми та ін.Поточний тиждень буде характеризуватися доволі складними погодними умовами: проходженням сильних та подекуди дуже сильних дощів на півдні та сході, переважно відсутністю опадів на решті території і потеплінням наприкінці тижня

Як зазначив Микола Кульбіда, протягом 3-5 вересня на північному сході України (Су
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Тернополі міліція ...
Наступна новина: Чемпіонат України. Перший ...

КОМЕНТАРІ