30 вересня 2013 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети “Визволення Донбасу від фашистських загарбників”

30 вересня 2013 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети “Визволення Донбасу від фашистських загарбників”

01.10.13 15:47 0 1931
30 вересня 2013 року ввели в обіг пам’ятні монети номіналом 10 та 5 гривень “Визволення Донбасу від фашистських загарбників”. Випуск цих монет присвячений ювілейній даті – 70-річчю звільнення донбаського краю від окупантів.
“Національний банк України з великою повагою ставиться до історичних подій, які назавжди залишаться в пам’яті українського народу”, – повідомила начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Тамара Лошманова.
Вона зазначила, що карбування монет, присвячених подіям визволення українських земель від фашистських загарбників – це один із способів ушанування пам’яті героїв, збереження історичної пам’яті народу, уроків мужності та патріотизму.
Монету “Визволення Донбасу від фашистських загарбників” номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – “пруф”, тираж – 3 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами.
Монету “Визволення Донбасу від фашистських загарбників” номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений.
Над створенням монет працювали художники: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко, Світлана Дуденко; а також скульптори: Володимир Атаманчук, Роман Чайковський, Святослав Іваненко.
Про ціни та розташування пунктів з продажу пам’ятних монет можна дізнатися на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.


Довідково:
Визволення донбаського краю військами Червоної Армії здійснювалось у декілька етапів. Донбаська операція розпочалася 13 серпня 1943 року наступом правого крила Південно-Західного та Південного фронтів радянських частин, які брали участь у звільненні Харкова.
Найбільші втрати німецькі дивізії зазнали від 2-ї та 5-ї гвардійських армій. Переслідуючи противника, війська Південно-Західного фронту відкинули його за Дніпро, на ділянку Дніпропетровськ–Запоріжжя. Війська Південного фронту того ж дня вийшли до річки Молочна. Цілковитою перемогою закінчилася Донбаська операція для Червоної Армії. 15 вересня 1943 року у місті Сталіно відбувся святковий мітинг, присвячений закінченню визволення Донбасу.
Автор: УкрЗахідІнформ .

фото

фото

фото

фото
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 102)

КОМЕНТАРІ