У міліції є

У міліції є "важелі" для захисту малюків, - МВС

02.10.13 08:40 0 710
У наші дні для окремих громадян, що ведуть антигромадський спосіб життя, їхні діти стають основним «інструментом» для добування грошей на випивку.

У статті 150 Кримінального кодексу України чітко визначена відповідальність дорослих осіб за використання дітей з метою отримання прибутку.

Але, незважаючи на це, подібні кричущі факти до цих пір ще мають місце бути, і з ними міліція, озброєна нормою закону, веде нещадну війну. Її гострота підігрівається усвідомленням того, що алкоголіки - батьки заради свого «заробітку» піддають підлітків фізичним тяготам.

«У житті, - коментує оперуповноважений сектору КМСД Алчевського МВ капітан міліції Віталій Косюк, - це виглядає приблизно так. Горе - матуся бере свою маленьку дитину за ручку і веде (всупереч її бажанню) в багатолюдні місця. Близько ринків, супермаркетів, стоянок громадського транспорту, вокзалів і т.д. вона сідає на асфальт і жалюгідним виглядом недоглянутої дитини тисне на почуття перехожих, випрошуючи милостиню. Природно, хто з нас пройде повз голодної дитини?».

На думку Віталія Косюка така «технологія» вуличних жебраків, при якій маленькі діти піддаються фізичному знущанню, глибоко аморальна. Як він розповів, в місті Алчевську такими заробітками протягом декількох років не гребувала одна молода мама. Співробітники КМСД були в шоці, коли дізналися, що багатогодинним виснажливим фізичним тяготам вона піддає свого однорічного малюка. Після отримання сигналу правоохоронці встановили за нею спостереження і з'ясували, що жінка виходила займатися жебрацтвом на міський ринок. Там вона зі сльозами, як майстерна актриса, голосно озвучувала історію про своє важкє життя. При вигляді маленької дитини у неї на руках люди подавали їй милостиню. Ще більший шок чекав правоохоронців, коли вони встановили, що всі гроші, які перехожі давали «на молочко» для дитини, жінка банально пропивала, залишаючи свій «інструмент» для добування грошей голодним і холодним.

«Нерідко, - продовжує Віталій Сергійович, - з малюками «мами» проводять «спецпідготовку». Вони вимагають від них під загрозою покарання в певні моменти плакати, викликаючи жаль у перехожих, і протягувати ручку за копієчкою. Якщо дитина вже може розмовляти, по сигналу матері вона жалісливо просить гроші на їжу. Аферистки - жебраки навмисно дітей одягають охайно, але вкрай бідно, щоб викликати додаткове співчуття до їхньої долі».

Крім статті 150 КК України, міліція може знайти управу на аморальних і жорстоких батьків за допомогою статті 304 Кримінального Кодексу. Вона відрізняється тим, що в ній мова йде про відповідальність за втягнення у жебракування неповнолітніх від 14 - до 16 років. У ході оперативної роботи співробітники КМСД з'ясували, як дорослі «роботодавці» інструктують свій неповнолітній «персонал» на випадок знайомства з міліцією. Шахраї змушують їх заучувати напам'ять стандартний текст, який як би морально виправдовує цей злочин, підштовхуючи міліціонера не чіпати нещасного юного бродяжку і не заважати йому продовжувати клянчити гроші. Так, всі підлітки, затримані за цей промисел, розповідають, що їх ніхто не змушує цим займатися, а вони просто хочуть мати кишенькові гроші. А оскільки їх на роботу ніхто не бере, то простягнута рука - це єдиний спосіб їх заробити.

За словами оперативників КМСД, в деяких випадках дітей і підлітків дорослі особи посилають «на полювання» в житлові будинки. Тут вони стукають у двері, розповідають вигадані слізні історії про те, що батьки потрапили до лікарні, їм потрібні гроші на ліки, а взяти їх ніде. Вся «виручка» у неповнолітніх вилучається дорослими, які як правило, витрачають на п'янку зароблені дітьми гроші.

Щільна профілактична робота підрозділів КМСД Луганської області в цьому напрямку дає всі підстави говорити про те, що цьому ганебному явищу в регіоні виставлений потужний заслін, і ступінь його небезпеки для суспільства мінімізована. Регулярні рейди правоохоронців у громадських місцях і щоденна робота співробітників патрульної служби в цьому напрямку незмінно дають свої позитивні результати.

Відділ зв'язків з громадськістю

ГУМВС України у Луганській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку відключення ...
Наступна новина: На території України ...

КОМЕНТАРІ