В Житомирській області через сім десятиліть останки загиблого солдата повернуто додому – у с. Стара Чортория Любарського району

В Житомирській області через сім десятиліть останки загиблого солдата повернуто додому – у с. Стара Чортория Любарського району

09.10.13 08:07 0 1031
Минуло майже 70 років з тих часів, коли Україну було звільнено від німецько-фашистських загарбників, але Велика Вітчизняна війна продовжує нагадувати про себе.

«8 жовтня, війна закінчилася для червоноармійця Петра Бузона – він повернувся додому». Ці слова прозвучали з вуст представника регіонального фонду загиблих воїнів (Ленінградська область) Андрія Лященка під час виступу на траурному мітингу у с. Стара Чортория Любарського району з нагоди перепоховання останків солдата. Загін пошуковців «Гвардієць» м. Єльня Смоленської області, пошуковці м. Києва, представники Всеукраїнської організації «Закінчимо війну», районна і місцева влада – сотні людей перейнялися долею цього солдата.

«У нас, пошуковців, немає кордонів. Нам випала честь ховати останки наших батьків і діді»в, - сказав Андрій Ляшенко і передав рідним загиблого на вічне зберігання планшет з так званим смертним медальйоном, завдяки якому вдалося з’ясувати особу загиблого. Медальйон, а також фотокартку, надіслану солдату матір’ю, вручили сестрі загиблого - 88-річній Любові Михайлівні. Ця жінка з нелегкою долею, яка три роки відпрацювала у фашистській Німеччині, передала щиру подяку російським пошуковцям, завдяки яким її брат через сім десятиліть повернувся додому.

18-річним хлопцем Петро Бузон у 1940 році був призваний до лав Червоної Армії, а у 1941-му родина отримала звістку, що їхній син пропав безвісти. Його ім’я разом з іменами 122-ох земляків, що не повернулися до рідного села, викарбуване біля пам’ятника Невідомому солдату. І от у травні 2013 року всю Любарщину сколихнула звістка про те, що завдяки пошуковцям з м. Єльня, де у 1941-му йшли запеклі бої, знайдено останки ще одного українського солдата.

«Пам’ять про захисників Вітчизни жива і невмируща, - наголосив у своєму виступі на мітингу голова Любарської райдержадміністрації Віктор Захарчук. – Наша совість не буде спокійною, допоки останній солдат не буде похований на рідній землі. Вдячні нащадки проведуть в останню путь нашого земляка. Шефство над його могилою візьмуть місцеві школярі».

27 мільйонів життів – це плата за Велику Перемогу. Війна давно скінчилася, але пошукова, науково-дослідна робота не припиняється. За словами Андрія Ляшенка, на тисячу загиблих воїнів припадає 35-40 встановлених імен. Подія, що відбулася у с. Стара Чортория, - перепоховання солдата - об’єднала селян, стала прикладом патріотизму для підростаючого покоління.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: ДПІ у м. Чернівцях: До ...

КОМЕНТАРІ