Ірина Сех: "Законопроєкт про мисливське господарство відкриває можливості для безконтрольних "царських" полювань"

Ірина Сех: "Законопроєкт про мисливське господарство відкриває можливості для безконтрольних "царських" полювань"

10.10.13 08:45 0 605
Законопроєкт про мисливське господарство та полювання надає необмежені права власникам великих мисливських угідь – вони отримають можливості без жодного контролю влаштовувати "царські" полювання у будь-який сезон і час. Про це заявила народний депутат України від ВО "Свобода", голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, коментуючи проєкт Закону України про мисливське господарство та полювання авторства "регіонала" Нестора Шуфрича (реєстр. № 2264а від 07.06.2013), який розглядатимуть на засіданні Верховної Ради 10 жовтня 2013 року.

За словами Ірини Сех, цей законопроєкт подають як евроінтеграційний чи невідкладний, хоча насправді він суперечить европейським стандартам щодо децентралізації влади та розширення повноважень місцевого самоврядування. "Цей документ терміново подали на розгляд Комітету екологічної політики 9 жовтня, а вже на 10 жовтня він – у порядку денному. Це шанс "проштовхнути" його, подавши як евроінтеграційний, коли в сесійній залі буде зібрано максимальну кількість депутатів від більшости", – наголошує народний депутат.

За її словами, автори законопроєкту мають на меті послабити державний контроль у царині мисливського господарства та полювання, а від місцевого самоврядування взагалі намагаються забрати право врегульовувати такі питання.

Зокрема, в законопроєкті передбачено, що перш, ніж отримати угіддя в користування, необхідно отримати погодження Держлісагенства. "Ні Конституція, ні закони України не передбачають погоджень будь-якими інстанціями рішень органів місцевого самоврядування, бо це суперечило би самій суті місцевого самоврядування. Але, за задумом авторів законопроєкту, надання угідь у користування буде залежати від волі центральних органів виконавчої влади. А з огляду на те, що автори передбачають можливість надання угідь будь-яким організаціям, а не лише спеціялізованим, зрозуміло, що нагорі будуть надавати погодження лише "потрібним" людям", – зазначає народний депутат.

Як наголосила Ірина Сех, законопроєкт запроваджує норму про так зване "вольєрне полювання". Передбачено, що мисливські вольєри для полювання встановлюються в межах мисливських угідь, водночас немає норм щодо їхнього облаштування. "Тобто таких вольєрів може бути скільки завгодно і якої завгодно площі, або взагалі можна обгородити всі угіддя та оголосити їх вольєром і вже нікого до лісу не пускати не тільки для полювання, але і для збору грибів, ягід чи просто для відпочинку. Бо, за законопроєктом, користувач мисливських угідь повинен забезпечувати доступ на територію мисливського вольєру лише представникам державних органів для виконання їхніх повноважень. Але найголовніше, що обмеження строків полювання не поширюється на вольєрне полювання. Тобто господарі вольєрів можуть без жодного контролю влаштовувати "царські" полювання в будь-яку пору", – зауважує голова комітету.

За словами свободівки, такі ініціятиви абсолютно не розв'язують основних проблем користування мисливськими угіддями – збереження та відтворення фауни, відшкодування завданих мисливськими тваринами збитків сільськогосподарським виробникам тощо. "Тут йдеться не про державні інтереси, а лише про приватну вигоду для купки "обраних", – зазначає Ірина Сех.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Число жертв катастрофи ...
Наступна новина: В Закарпатській області ...

КОМЕНТАРІ