Класифікація самоскидів
За типом вивантаження: похила, примусова.
У напрямку вивантаження: збоку, ззаду, двостороння, універсальна (в усі сторони).
За типом кузова: платформа, з'їжджали платформа, бункер, що з'їжджає бункер.
За типом робіт, на яких використовуються:
Дорожні самоскиди. Призначені для робіт на дорогах загального користування. Найпоширеніші моделі мають 2-4 осі і вантажопідйомність близько 40 тонн. Європейські виробники випускають самоскиди з п'ятьма осями, а американські компанії з сімома осями. Такі машини як самоскиди, широко використовуються в сільському господарстві, комунальному господарстві, в ремонті, в будівництві, при видобутку корисних копалин. Конструктивно вони влаштовані так, що частина осей піднімається, а на що залишилися осях, які зберегли контакт з поверхнею, відбувається пересування.
Позашляхові самоскиди. Інша назва - кар'єрні самоскиди. Застосовуються на відкритій розробці копалин. Мають значні габарити, через що можуть доставлятися до робочого місця по частинах і збираються вже на місці. Поширеною є двухосная схема, повний або задній привід, задня розвантаження. У даному вигляді самоскидів іноді використовується донна розвантаження (наприклад, самоскиди компанії Kress), але для цього потрібен спеціальний додатковий розвантажувальний комплекс.
Силова установка гібридна - генератор змінного струму живить тягові електродвигуни, які обертають колеса, і приводиться в дію дизельним двигуном. Гальмівна система також являє собою поєднання електромоторів і гідравліки. Найбільш ефективно ці машини працюють в парі з тросовим або гідравлічним екскаватором, який здійснює завантаження в кілька циклів.
Зчленовані самоскиди. Використовуються там, де потрібна підвищена маневреність і прохідність. В основному це кар'єрні та будівельні роботи. Зчленовані самоскиди представлені тривісними моделями з шістьма провідними колесами і вимикачами межколесного диференціала (у сучасних машинах). Деякі моделі застосовують систему «Ejector» (наприклад, Caterpillar) - вміст з кузова виштовхується однієї з рухомих стінок, що дозволяє вести розвантаження на ходу, не перекидаючи кузов. Деякі з таких самоскидів мають гусеничний хід.
Самоскиди для підземних робіт. Застосовуються при видобутку копалин для транспортування підірваних або механічно розпушених порід в підземних шахтах. Використовуються і при будівництві тунелів. На відкритих розробках такі самоскиди не надто ефективні.
Uzinform
Источник: http://aleko.ua
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Планова робота зі зменшення ...
Наступна новина: На Тернопіллі у Заліщиках ...