Україна в майбутньому може стати 10 країною, яка готуватиме миротворців

Україна в майбутньому може стати 10 країною, яка готуватиме миротворців

15.10.13 08:10 0 568
Оцінка розробленого Національною академією внутрішніх справ (НАВС) учбового курсу для міжнародних поліцейських ООН, які направляються в міжнародні місії ООН з підтримання миру і безпеки – основна мета шньої зустрічі представників МВС з офіцером Секретаріату ООН Штефаном Шварцем.

У МВС відбулась зустріч представників відомства, зокрема, заступника Міністра Сергія Лекаря, начальника Департаменту кадрового забезпечення Михайла Дивака, заступника начальника Управління міжнародних зв’язків Олексія Ілляшенка з офіцером з питань професійної підготовки поліції Служби інтегрованої професійної підготовки Департаменту миротворчих операцій та Департаменту польових місій Секретаріату ООН Штефаном Шварцем.

- Україна може стати 10 країною, яка готуватиме миротворців, - висловив сподівання заступник Міністра Сергій Лекарь. Він наголосив, що сертифікація такого учбового курсу – це прямий шлях до створення в Україні Міжнародного регіонального центру з підготовки миротворців, який не тільки готуватиме українських та іноземних правоохоронців, а зможе стати тренувальним майданчиком ООН у Європейському регіоні.

Сергій Лекарь також зазначив, що наша держава надає великого значення діяльності з підтримання міжнародного миру та безпеки, розглядаючи участь у ній як важливий чинник зовнішньої політики. Одним із пріоритетів визначена участь нашої держави у миротворчій діяльності, спрямованій на відвернення і врегулювання міжнародних конфліктів. Адже безпека країни починається далеко за її кордонами. З 1994 року близько 3 тисяч працівників МВС України взяли участь у міжнародних операціях. у 7 миротворчих операціях несуть службу 87 правоохоронців.

Заступник Міністра, звертаючись до представника Секретаріату ООН, зауважив, що МВС України, за підтримки Уряду, відповідно до міжнародних стандартів, розроблено спеціалізовані навчальні курси з підготовки спостерігачів цивільної поліції ООН та командного складу миротворчих поліцейських підрозділів. Потужний потенціал сучасного учбового комплексу на базі Спеціального миротворчого центру та подальша його сертифікація сприятимуть досягненню поставленої мети.

Офіцер Секретаріату ООН Штефан Шварц у свою чергу наголосив на тому, що нині 80 країн задіяні до міжнародних операцій, у 9 з них функціонують центри з підготовки миротворців. В України є всі шанси стати 10 країною, яка зможе готувати фахівців для врегулювання міжнародних конфліктів.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час відвідування Спеціального миротворчого центру у травні поточного року, ознайомився з навчальною та тренувальною базою закладу з метою оцінки його здатності функціонувати в якості постійно діючого Міжнародного регіонального центру підготовки миротворчого персоналу ООН. Голова Уряду зазначив, що Центр справляє дуже хороше враження, а підготовка бійців є дуже доброю.

УЗГ МВС України
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Львівській області ДАІ ...

КОМЕНТАРІ