«УПА – це живі люди, живі долі, які любили, плакали, переживали, жили», - мер Львова під час відкриття документальної драми «Двадцятилітні»

«УПА – це живі люди, живі долі, які любили, плакали, переживали, жили», - мер Львова під час відкриття документальної драми «Двадцятилітні»

15.10.13 13:27 0 981
У Львівському драматичному театрі ім. М. Заньковецької (камерна сцена) відбувся вечір, присвячений 71-ій річниці утворення Української повстанської армії. Актори майстерні «Мистецький простір» показали документальну драму «Двадцятилітні», створену на основі нередагованих інтерв'ю упівців.

— Я завжди в дитинстві любив дивитись на старі знимки. Тут зараз також є старі знимки. Чи мені здається, чи так воно є, що ці фотографії людей – це дуже світлі обличчя, це відкриті, вільні люди. Це важко усвідомити, що в той час, коли не було української держави юридично, просвітництво, дух українства був настільки сильний, що люди брали зброю і йшли захищати свою землю, свої родини, свої сім’ї. Це могли робити тільки вільні люди. — УПА – це живі люди, це живі долі, які любили, плакали, переживали, жили. Дякую всім, які відали себе для тої великої справи. — Андрій Садовий, міський голова Львова

Організатори заходу: Меморіальний музей «Територія Терору», майстерня «Мистецький простір», Організація української молоді «Спадщина».

— Тема УПА на Західній Україні доведена до агітаційного плакату. В мене виникла думка, як в театрі можна відтворити цю тему так, щоб не творити ще однієї «агітки», а передати життя людей таким, яким воно було насправді. Театральної постановки, яка б відповідала моєму задуму, я не знайшла. Тому ми почали створювати власну виставу. Упівці, які дожили до шніх днів і розповідають свої історії, – зрілі люди. Але тоді це були двадцятилітні юнаки та дівчата. Тому завдяки молодим акторам ми спробували відтворити те, якими вони були. Звідси й назва драми – «Двадцятилітні». Ми довго шукали такі «живі історії». Дізналися про музей «Територія Терору», де знайшли потрібні нам матеріали. — Уляна Мороз, режисерка

До драми «Двадцятилітні» увійшли історії упівців: Пантелеймона Блажуня, Марії Дужої, Романа Каричорта, Ярослави Менкуш, Любомира та Дарії Полюг, Степана Родаманського, Дмитра Хомина. Більшість матеріалів надав музей «Територія Терору».

Перед початком вистави з вітальним словом до присутніх звернувся також військовий капелан о. Михайло Білецький, режисерка Уляна Мороз.

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: ДПІ у м. Чернівцях: ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ